1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Linie lotnicze Malaysia Airlines do których należał Boeing 777, straciły z nim kontakt dwie godziny po tym, jak wystartował z Kuala Lumpur do Pekinu. Trwają poszukiwania wraku.

Jak poinformował  na konferencji prasowej przedstawiciel Malaysia Airlines - "Na pokładzie  było 239 osób z 14 krajów, w tym z Włoch, Chin, Francji i Stanów  Zjednoczonych. Kapitan spędził w powietrzu 18 tys. godzin"  Wysłaliśmy ekipy ratunkowe, które mają znaleźć ten samolot

Boeing 777-2H6ER o numerze rejestracyjnym 9M-MRO leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. W oświadczeniu Malaysia Airlines napisano, że Boeing po raz ostatni skontaktował się z wieżą kontroli lotów ok. 120  mil morskich na wschód od malezyjskiego miasta Kota Bharu. Samolot, na którego pokładzie znajdowało się 227 pasażerów i 12 członków załogi, zniknął w sobotę o godzinie 2:40 czasu lokalnego (19:40 polskiego).

Admirał wietnamskiej floty Ngo Van Phat podał, że maszyna runęła do Morza Południowochińskiego ok. 250 km od wyspy Tho Chu. Miejsce katastrofy ustalono wyliczając prędkość i ostatnią znaną lokalizację maszyny.

Na chwilę obecną nie ustalono dokładnego miejsca katastrofy. Nie odnaleziono również wraku.

 

 

na podst tvn 24