1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

3 osoby zginęły w czasie katastrofy śmigłowca, która miała miejsce dziś, 13 września,  około godziny 9.50 w okolicach miejscowości Wygonin, w gminie Stara Kiszewa w powiecie kościerskim (woj. pomorskie). Po uderzeniu w ziemię maszyna stanęła w ogniu. Rozbity śmigłowiec to Robinson R-44 Raven II o numerze SP-WNP.


Ustalane są przyczyny zdarzenia. Był to prywatny śmigłowiec, który spadł w czasie próby lądowania z wysokości około 200 metrów i zapalił się po zderzeniu z ziemią w pobliżu Domu Wczasów Dziecięcych. Prawdopodobnie śmigłowiec leciał z Borcza do Bydgoszczy, a na jego pokładzie znajdował się m.in. mąż posłanki PiS, Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk - Krzysztof Mielewczyk. Jego firma mieści się w Borczu, zaś rano biznesmen wyleciał właśnie z Borcza. Informację o tym, że był na pokładzie potwierdziła Radiu Gdańsk żona biznesmena.

 

Robinson R-44 Raven II SP-WNP fot tadeusz brodalka

Robinson R-44 Raven II SP-WNP - 2012 rok, foto Tadeusz Brodalka / skrzydła.org

 

Wg relacji świadków, maszyna próbowała ominąć zabudowania i szukajac bezpiecznego miejsca, rozbiła się zaledwie kilkadziesiąt metrów od stawu.

Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej. Wrak został ugaszony. Na miejscu jest także policja i pogotowie. Warunki atmosferyczne w czasie wypadku były złe, a mgła uniemożliwiała prawidłową widoczność.

Maszyna jest zmiażdżona. Jej szczątki zostały zabezpieczone. Na miejsce udała się już PKBWL.

 

JW