1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dziś przed godziną 13 dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał informację, że do ośrodka zdrowia w Nowym Żmigrodzie został przewieziony czterolatek z poważnymi obrażeniami głowy, których doznał w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Policja i prokuratura podjęły już wszelkie kroki mające na celu wyjaśnienie okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło na terenie jednego z gospodarstw w gminie Nowy Żmigród (woj. podkarpackie). Według wstępnych informacji 44 – letni ojciec chłopca w pobliżu swojego prywatnego domu uruchomił silnik służący do napędu paralotni. Pewną chwilę nie uwagi mężczyzny wykorzystał tragicznie czteroletni syn, który zbliżył się do urządzenia, którego śmigło uderzyło chłopca w głowę. Dziecko z poważnymi obrażeniami zostało przewiezione przez dziadków do gminnego ośrodka zdrowia, skąd trafiło do szpitala. Ojciec chłopca, gdy dotarło do niego co się stało uciekł w pobliskie zarośla i tam popełnił samobójstwo.
Obecnie na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują funkcjonariusze z policyjnej grupy dochodzeniowo – śledczej. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.  
Oprac. Piotr Drewniak, na podst. www.podkarpacka.policja.gov.pl / www.onet.pl