Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

STREFA LOTNICZA

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Przez cztery dni piloci, eksperci lotnictwa oraz pasjonaci uczestniczyli w międzynarodowej wystawie lotniczej Aero Expo Friedrichshafen 2012. Cały świat lotnictwa zebrał się na Jeziorze Bodeńskim - w sumie 550 wystawców z całego spektrum lotnictwa ogólnego było obecnych na terenach targowych.

Wprawdzie gama prezentowanych samolotów była bardzo szeroka od ultralightów do odrzutowców biznesowych, ale wszystkie one miały jedną wspólną cechę – przekształcić marzenie o lataniu w rzeczywistość. Targi zorganizowano na najwyższym światowym poziomie, czego dowodem jest liczba odwiedzających ( 30,800 ) .

 

 

"Z radością przyjęliśmy wysoce wyspecjalizowaną publiczność na Aero", powiedział Prezes Zarządu Messe Friedrichshafen Klaus Wellmann i kierownik projektu Roland Bosch, podsumowując pozytywne wyniki wystawy. Te 4 dni pokazów okazały się bardzo intensywne. Informacje zwrotne od wystawców pokazują, że byli bardzo zadowoleni z wyników show: "Wiele nawiązanych międzynarodowych kontaktów biznesowych i mnóstwo nowych kontraktów" – tak organizatorzy AERO 2012 podsumowują komentarze wystawców.

Wszystko, co lata - oprócz komercyjnych samolotów pasażerskich i samolotów wojskowych – zaprezentowane zostało podczas Aero Friedrichshafen, całe lotnictwo ogólne było gotowe do startu. Od ultralekkich i bardzo lekkich statków powietrznych (VLA), turbośmigłowych i gyrocopters, po cały świat dostawców i usługodawców . "Szczególnie dobrze przyjęta została nowa strefa wystawy – Engine Aera " poinformował Roland Bosch.

AERO Friedrichshafen jest zdecydowanie jednym z najważniejszych miejsc na mapie lotniczej świata . Lider projektu Roland Bosch jest przekonany, że wystawa, która odbyła się na brzegu Jeziora Bodeńskiego, jest również ważnym miejscem spotkań dla specjalistów z branży. "Inżynierowie i konstruktorzy wymieniają się doświadczeniem To tutaj rodzą się nowe innowacje i nowe pomysły. Można powiedzieć, że Aero jest silnikiem dla nowych rozwiązań i impulsów dla przemysłu lotniczego. Po raz pierwszy w tym roku na terenie targów doszło do spotkania Lotniczych Instytucji regulacyjnych ze Stanów Zjednoczonych i Europy.”

 

Beechcraft Kingair G90 GTx

 

 

 

Pozytywne opinie organizatorów o przebiegu tegorocznych targów potwierdzają komentarze wystawców:

 

Christian Dries, CEO Diamond Aircraft Industries GmbH, twierdzi iż nastąpił zdecydowany rozwój AERO w ciągu ostatnich kilku lat : "Tegoroczna wystawa była najlepsza. Aero była idealną platformą do prezentacji naszych dwóch premierowych samolotów. "

 

Diamond DA 52 - VII

 

 

 

Walter da Costa, Sales Director, Tecnam:" Co roku, AERO jest miejscem spotkań wszystkich naszych międzynarodowych dealerów i klientów. W tym roku z powodzeniem zaprezentowaliśmy nasz nowy samolot. Spodziewamy się zakończyć targi z bilansem około 35 nowych kontraktów . Jesteśmy bardzo zadowoleni "

 

Dla dr Nicolasa von Mende, CEO, Atlas Air Service i dostawcy samolotów biznesowych, AERO oferuje trzy decydujące czynniki, które są szczególnie ważne dla jego działalności:" Lokalizacja jest idealna, ponieważ nasze stoisko w strefie statycznej jest podłączone bezpośrednio do sąsiedniego lotniska i pasa startowego. W Friedrichshafen, udało nam się nawiązać kilka nowych i bardzo obiecującychch kontaktów z klientami. Dodatkowym atutem jest fakt, że jesteśmy w stanie rozwijać relacje z naszymi dotychczasowymi klientami . Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierunku w jakim Aero się rozwija . "

 

John Doman, Business Development Director, Global Sales & Marketing Flight Design GmbH:
"Targi AERO ponownie okazały się idealnym miejscem dla pozyskania nowych klientów w Europie. Spektakl jest bardzo dobrze zorganizowany i bardzo wydajny gdyż daje możliwość bezpośredniego kontaktu z klientami i dostawcami, w celu prezentacji nowej oferty, a także rozwijania zainteresowania naszymi produktami. Tereny wystawowe w Friedrichshafen są najlepsze na świecie. Jasne, przestrzenne hale targowe, pas startowy tuż obok drzwi i oczywiście Jezioro Bodeńskie i Alpy w bezpośrednim sąsiedztwie, Friedrichshafen jest idealne dla tego rodzaju imprezy. „

 

Igor Perkon, Marketing , Pipistrel:
"Dla nas, Friedrichshafen było świetną okazją, aby przedstawić po raz pierwszy nasz nowy produkt samolot Panthera . Wszystko szło po prostu idealnie. Specjalnie wybraliśmy Aero na premierę Panthery, ponieważ jest to jeden z najważniejszych pokazów lotniczych na świecie. "

 

 

samolot Panthera, Pipistrel

 

 

 

Jeff Johnson, Global Event Manger, Cirrus Aircraft:
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu targów . Nasz nowy model, SR 22 GTS, przyciągnął wielu odwiedzających. Nasza konferencja prasowa , która odbyła się w środę 18 kwietnia , gdzie zaprezentowaliśmy między innymi nasz nowy projekt ' Cirrus Vision ", okazała się wielkim sukcesem. "

 

 

SR 22, Cirrus

 

 

Peter Kaiblinger, Europe Sales Director , Embraer Europa
" Na AERO, zawsze oczekuję wysokiej jakości rozmów z klientami, a w tym roku, oczekiwania te zostały spełnione po raz kolejny. Klienci są bardzo zainteresowani naszymi samolotami Phenom 100 i 300 ".

 

Jim Alpiser, Director Aviation Aftermarket Sales, Garmin

"Dla nas, AERO jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń lotniczych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak wszystko poszło. Goście z branży są bardzo zainteresowani naszą oferta i zrobiliśmy kilka dobrych sprzedaży tutaj. "


 

Garmin

 

 

Po kilku trudnych latach, producenci GA ponownie są optymistami .Siła niemieckiej gospodarki i rosnącego wzrostu w innych krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych prowadzą do znacznego wzrostu popytu w wielu dziedzinach lotnictwa ogólnego.

 

 

więcej zdjęć

 

 


Messe Friedrichshafen GmbH