Producent / Kraj:

Fantasy Air / Wielka Brytania

Model:

Allegro 2007

 

 

fantasyallegro

 

 

2. Opis

Allegro SW to ultralekki, dwumiejscowy, zastrzałowy górnopłat. Posiada stałe, trzypunktowe podwozie z kółkiem przednim. Cała konstrukcja samolotu oparta jest o kompozyty kevlarowe z metalowym płatem.Kadłub wykonany z kompozytów o strukturze plastra miodu.Skrzydło jest metalowe, jednodźwigarowe z dźwigarkiem pomocniczym do którego są mocowane klapy przestawiane elektrycznie na 15 i 50 stopni.


Silnik:
Samolot wyposażony jest w silnik Rotax 912 UL o mocy 60 KM

 

 

 
3. Schemat  

 

fantasyallegro3d

 

 

4. Dane techniczne

Typ samolotu Allegro 2007
Silnik, producent Rotax 912UL
Maksymalna moc 60 KM
Płatowiec jednoosobowy, górnopłat
Wymiary
 
Rozpiętość skrzydeł
10,80 m
Długość 6,10 m
Wysokość 2,10 m
Masy
 
Masa własna
275 kg
Maksymalna masa startowa 599 kg
Osiągi samolotu  
Prędkość maksymalna w locie poziomym b.d.
Prędkość przelotowa 176 km/h
Prędkość minimalna 65 km/h
Wznoszenie maksymalne 5 m/s
Pojemność zbiorników paliwa 63 l
Zasięg ok. 1296 km
Pułap 4500 m

 

Historia Zakładów Lotniczych 3Xtrim nierozerwalnie związana jest z losami konstrukcji samolotów które w nich powstawały oraz tworzących ich ludzi, i przez taki pryzmat jest tutaj przedstawiona.

Wszytsko zaczęło się w roku 1984, od ultralekkiego, jednomiejscowego samolotu ULM-1 "Moskito" , stworzonego przez Adama Kurbiela, ojca wszsystkich konstruckji 3Xtrim. Inicjatorem budowy był P. Grabowski, mieszkający we Frankfurcie nad Menem, biznesmen, właściciel firmy Konsuprod. Wraz z A. Kurbielem grupę twórców samolotu tworzyli: Wiesław Gębala - technolog oraz Jan Fołtyn i Jan Uczniak - specjaliści montażu samolotów. Ludzie ci wywodzili się z SZD Bielsko i stanowili bardzo zgrany zespół.

{jcomments on}