encyklopediaŹródło wszelkiej wiedzy o świecie, a w naszym przypadku o lotnictwie. Co jakiś czas wydawnictwa publikują różne książki w formie encyklopedycznej, gdzie zebrane są hasła z danej dziedziny lotnictwa np. "Enycklopedia samolotów polskich w okresie międzywojennym". Książki zdaje się bardziej popularne niż monografie, bo wszelkie potrzebne informacje zawarte są w jednej pozycji, co pozwala uzyskać potrzebną wiedzę w łatwy i przejrzysty sposób. 

 

 

 

 

 

okladka_Wspolczesne_sily_powietrzne_swiata_druk_front

 

 

 

 

 

SIŁY POWIETRZNE ŚWIATA OD 1990 DO DZIŚ

 

Od 1990 do dziś

 

Autorzy: Thomas Newdick, Tom Cooper

 

O książce:


Współczesne siły powietrzne to bogato ilustrowany przewodnik do identyfikacji samolotów bojowych. Obszernie i z doskonałą znajomością tematu omawia wyposażenie i organizację sił powietrznych całego świata.

 

Przewodnik został podzielony według krajów, rodzajów sił zbrojnych oraz jednostek. Opisano zadania poszczególnych jednostek, typy używanych samolotów oraz oznaczenia, zarówno przynależne danej eskadrze, jak i indywidualne.

 

Przedstawiono tu cały wachlarz typów samolotów bojowych, od licznych wariantów amerykańskiego F-16 i C-130, poprzez rosyjskie „konie robocze” współczesnych sił powietrznych Su-25 i MiG-21, do rzadkich typów jak chiński J-10 czy francuski Rafale. Przedstawiono dane techniczne samolotów oraz opisy i miejsca stacjonowania poszczególnych jednostek.

Na ponad 200 specjalnie zamówionych do tego wydawnictwa kolorowych rysunkach przedstawiono samoloty wsparcia oraz rozpoznania, myśliwce i samoloty szturmowe. To cenne źródło wiedzy dla modelarzy lotniczych oraz wszystkich zainteresowanych współczesnymi samolotami wojskowymi.

 

 

Kup w naszym sklepie

 

 

{jcomments on}