Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej,

znalazł się w gronie dziesięciu najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników na świecie w 2019 roku według jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów AirlineRatings.com.

Dokonując oceny wzięto pod uwagę szeroki zakres wskaźników: wyniki audytów organów nadzoru lotniczego, raporty rządowe, historię operacyjną, liczbę awarii, a także rentowność, inicjatywy w zakresie procedur bezpieczeństwa oraz wiek floty. Miejsce w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych niskokosztowych linii lotniczych to wspaniałe osiągnięcie będące wynikiem rygorystycznej strategii, w której bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem.

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie i obecnie składa się ze 115 samolotów typu Airbus A320, A321ceo i A321neo mających średnio 4,7 roku. Linia zamówiła kolejnych 274 najbardziej wydajnych maszyn wąskokadłubowych – Airbus A321neo. Utrzymanie młodej i nowoczesnej floty w nienagannym stanie jest możliwie dzięki współpracy Wizz Air w zakresie serwisu z partnerami wiodącymi na rynku europejskim. Od rozpoczęcia lotów w 2004 roku, Wizz Air dokłada wszelkich starań oraz angażuje czas i środki w procedury bezpieczeństwa, a także szkolenia i rozwój wykwalifikowanego personelu. Przewoźnik otworzył nowoczesne centrum szkoleniowe wyposażone w dwa symulatory pełnego lotu: Airbus A320 CAE 7000XR, program ewakuacji kabinowej TFC oraz V9000 Commander Next-Generation Fire Trainer produkcji Flame Aviation. To zintegrowane centrum, w którym prowadzone są wszystkie szkolenia pilotów i personelu pokładowego.

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia stała się jednym z największych przewoźników w Polsce. Wizz Air stale rozwija ofertę swoich usług w niskich cenach dla coraz większej liczby pasażerów. Wizz Air obecny jest na 9 polskich lotniskach. Posiada 5 baz operacyjnych w Polsce, oferuje połączenia na 173 trasach do 28 krajów. Z 11 mln miejsc w sprzedaży w 2019 roku, Wizz Air zwiększa ilość miejsc w sprzedaży o 8% w porównaniu do poprzedniego roku.

Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor operacyjny grupy w Wizz Air, powiedział: - Bezpieczeństwo niezmiennie pozostaje najwyższym priorytetem Wizz Air. Z duma przyjmujemy wyróżnienie, jakim jest miejsce w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych linii lotniczych. To dla nas potwierdzenie, że nasza strategia opierająca się na zapewnianiu bezpieczeństwa jest dobra i prowadzi nas we właściwym kierunku, a zdobyta w zeszłym roku nagroda w postaci 7-gwiazdkowej oceny bezpieczeństwa dla Wizz Air była wielce zasłużona. Wraz z bezpieczeństwem, zapewniamy wysoką jakość obsługi na trasach w naszej rozbudowanej siatce połączeń składającej się z ponad 650 tras do 147 miejsc w 44 krajach.


 

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 115 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 650 trasach łączących 147 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez ponad 34 mln pasażerów w 2018 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł Linii lotniczej 2019 roku według Air Transport Awards, jedynej międzynarodowej nagrody z najważniejszymi kategoriami w branży transportu lotniczego.

 

Wizz Air Group