Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

HOBBY

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


Gen bryg. Jan Bogdan Rajchel Gen bryg. Jan Bogdan Rajchel

Gen bryg. Jan Bogdan Rajchel
– urodził się 4 czerwca 1964 roku w Sanoku (woj. podkarpackie). W roku 1988 ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą (WOSL), natomiast w 1994 roku został absolwentem Akademii Obrony Narodowej.

W 1989 roku odbył kurs pilotów na samolotach Mig - 21 w Centrum Doskonalenia Lotniczego. W 1996 roku w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie (woj. lubelskie) ukończył kurs kierowników lotów, a w roku 2003 w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (woj. mazowieckie) odpowiednio kurs dowódców baz lotniczych i podyplomowe studia. Od roku 1998 posiada tytuł doktora nauk wojskowych z zakresu taktyki.

Służbę zawodową zaczął w 1988 roku jako dowódca klucza lotniczego w 41 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Malborku (woj. pomorskie). W późniejszym czasie (po Akademii Obrony Narodowej) nadal pracował w malborskiej jednostce, natomiast później została ona przeformowana w 41 Eskadrę Lotnictwa Taktycznego. Ostatnią jednostką w jakiej służył była 23 Baza Lotnicza mieszcząca się w Mińsku Mazowieckim (woj. mazowieckie).

Po służbach w jednostkach wojskowych zajął stanowisko Szefa Sztabu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (WSOSP). Od dnia 15 września 2007 roku do dziś jest Komendantem – Rektorem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.


Oprac. Piotr Drewniak
na podst. WSOSP