Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

HOBBY

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 michalfiszer1aMichał Andrzej Fiszer - urodził się 14 września 1962 w Łodzi. Jest mjr. rez., ekspertem wojskowym, dziennikarzem - zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika "Lotnictwo", wykładowcą studiów strategicznych na prywatnym uniwersytecie Collegium Civitas w Warszawie (w stopniu doktora).

Wychował się w Łodzi. Jego ojciec był inżynierem w zakładzie papierniczym, a matka nauczycielką. Od 16 roku życia latał na szybowcach w Aeroklubie Łódzkim, a mając 19 lat zaczął latać na samolotach sportowych. Po ukończeniu LO, we wrześniu 1981 wstąpił do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczestniczył w misjach wojskowych w byłej Jugosławii (od grudnia 1992, do grudnia 1993). Był również obserwatorem wojskowym misji ONZ UNIKOM w Iraku i w Kuwejcie. Jego artykuły można znaleźć m.in. w: "Najwyższym CZASIE!", "Lotnictwie", amerykańskim czasopiśmie "Journal of Electronic Defense" oraz w "Angorze". Jest autorem i współautorem kilku książek o tematyce lotniczej.
Prywatnie ma żonę Elżbietę, dwie córki Natalię i Agatę oraz syna Jacka.

Samoloty na których latał to m.in. z szybowcami: SZD-9 Bocian E/D, SZD-12 Mucha 100/100A, SZD-22 Mucha Standard, SZD-30 Pirat A/C, SZD-24 Foka 4, Zlin 42M, Zlin 526F, TS-11 Iskra, SBLim-2/2M, Lim-2, Lim-5, Lim-6M, Su-22UM3 i Su-22M4 i jeszcze na An-2, ale jako drugi pilot we składzie załogi.
Jego zainteresowania to modelarstwo, jak sam mówi do dziś buduje modele kartonowe. Samoloty są pasją jego życia.

Rozmowa z Michałem Fiszerem ...

Joanna Walczak