Logowanie

Zdjęcie dnia

  • Jacek Grześkowiak

    Jacek Grześkowiak

Newsletter

Cotygodniowa porcja informacji lotniczych

JOOMEXT_TERMS

HOBBY

Pogoda

 


Dołącz do nas !

FB TW google-plus-ikona-2012 YT 

 


 
generał Tomasz Drewnia
Gen. bryg dypl. pil. Tomasz Drewniak obejmujący w 2013 r. stanowisko Szefa Wojsk Lotniczych, Zastępcy Szefa Szkolenia Sił Powietrznych, - fot. C. Wójtowicz

Gen. bryg dypl. pil. rez. Tomasz Drewniak - urodzony 3 grudni 1964 roku w Gliwicach (woj. śląskie). Pilot wojskowy pierwszej klasy w lotnictwie myśliwskim i transportowym. 

PRZEBIEG KARIERY

 

  • 01.07.2017 - Po odejściu do cywila został Ekspertem Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. 
  • 29.01.2016 - 01.07.2017 - Inspektor Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,
  • 02.01.2014 - 29.01.2016 - Szef Zarządu Wojsk Lotniczych, Zastępca Inspektora Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,
  • 13.03.2013 - 02.01.2014 - Szef Wojsk Lotniczych, Zastępca Szefa Szkolenia Sił Powietrznych, 
  • 13.10.2008 - 17.03.2013 - Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie,
  • 14.08.2007 - 13.10.2008 - Szef Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego i polski przedstawiciel w NATMAC,
  • 27.07.2000 - 2004 - Dowódca Bazy w Krakowie-Balicach (drugie lotnisko cywilne w Polsce, odpowiedzialny za planowanie i realizację budżetu 50 milionów EUR) - 13. Pułk Lotnictwa Transportowego i 8. Baza Lotnicza. 
  • 12.03.1988  - 27.07.2000 - 26. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego Zegrze Pomorskie (po roku przemianowany na 9. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego). 

    Absolwent Akademii Dowódczo Sztabowej Sił Powietrznych Maxwell (USA) 2005-2006 – podyplomowe studia polityki obronnej; 2014 – Akademia NATO Rzym kurs oficerów flagowych i ambasadorów; 2013 – Kurs zarządzanie ryzykiem w lotnictwie; 1998-1999 – Politechnika Koszalińska studia podyplomowe zarządzanie przedsiębiorstwem, marketing i finanse;  1996 –Wojskowa Akademia Lotnicza w Monino studia podyplomowe; 1983-1987 – Akademia Lotnicza pilot inżynier;

    Nalot jaki osiągnął przez cały okres kariery to ponad 2000h, legitymuje się zbiegłą znajomością języka rosyjskiego i angielskiego. 

 

 

Oprac. Piotr Drewniak

Na podst. książki „Dowódcy pułków lotnictwa polskiego 1921 – 2000” napisanej przez Józefa Zielińskiego., oraz strony internetowej Fundacji Stratpoitns.