loty medyczne

Loty medyczne

Transport lotniczy w wielu sytuacjach jest najlepszym wyjściem dla zdrowia pacjenta, pozwala w komfortowy sposób przemierzyć duże odległości. Wszystkie samoloty będące w naszej dyspozycji, wyposażone są w specjalistyczną aparaturę medyczną, która wraz z obecnością lekarza specjalisty oraz ratowników medycznych zapewnia profesjonalne zabezpieczenie podróży. 
Oferowane przez nas usługi obejmuja :
 

Loty bed-to-bed – loty przygotowywane z pewnym wyprzedzeniem, kiedy stan chorego pozwala na ich zaplanowanie są najlepszym rozwiązaniem w zapewnieniu dotarcia na miejsce wykonania specjalistycznych zabiegów. Zajmujemy się zapewnieniem transportu od drzwi szpitala poprzez transfer na lotnisku i przyśpieszoną odprawę poprzez lot i dotarcie do docelowego ośrodka.

Loty śmigłowcami – śmigłowiec jest rozwiązaniem w sytuacjach transportu z trudno dostępnych miejsc, kiedy podroż do najbliższego lotniska może być zbyt forsowna dla pacjenta. Śmigłowce są również zdecydowanie bardziej elastyczne jeśli chodzi o transport w lotach krajowych, gdyż umożliwiają często podróż od drzwi do drzwi szpitala.

Loty z pacjentami wymagającymi intensywnej opieki – ciężki stan pacjentów, stanowi duże wyzwanie dla lekarzy zapewniających opiekę na czas podróży. Wspólnie z operatorem lotniczym przygotowujemy jak najbardziej komfortowe warunki przelotu oraz sprawny transfer. Samoloty wykonujące loty z pacjentami w ciężkim stanie wyposażone są w najlepszy sprzęt opieki medycznej.

Loty międzykontynentalne – przygotowujemy przeloty dla pacjentów, którzy z powodu stanu zdrowia nie mogą skorzystać z konwencjonalnych lotów pasażerskich na trasach transatlantyckich. Zapewniamy profesjonalną opiekę na czas kilkunastogodzinnej podróży oraz w porozumieniu z ośrodkiem przyjmującym pacjenta organizujemy sprawny transfer z lotniska. W lotach transatlantyckich wykorzystujemy samoloty o największym zasięgu, dzięki czemu możliwe jest również uczestnictwo osób najbliższych.

Loty liniami pasażerskimi – w sytuacji gdy stan chorego pozwala na przelot liniami pasażerskimi pomagamy zapewnić opiekę lekarska na czas podróży oraz transfery lotniskowe. Dodatkowo we współpracy z liniami lotniczymi dokonujemy rezerwacji przelotu wraz z zapewnieniem komfortowych warunków podróży oraz przyspieszonej odprawy.

Loty interwencyjne – bardzo często mają miejsce sytuacje w których medyczny transport lotniczy jest potrzebny praktycznie od zaraz. Niezależnie od miejsca gdzie nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia pacjenta lub zdarzył się wypadek. Dzięki stałej współpracy z najważniejszymi operatorami lotniczymi przygotowujemy w możliwie najkrótszym czasie kompletny transfer z miejsca zdarzenia do wskazanego ośrodka specjalistycznego


Warunkiem odbycia lotu medycznego jest pozytywna opinia lekarza prowadzącego pacjenta w miejscu jego dotychczasowego leczenia. Wymagane sa rówież następujące dokumenty:

  • * paszport (przy lotach europejskich dowód osobisty)
  • * w przypadku dzieci paszport oraz akt urodzenia (skrócony odpis)
  • * historia choroby w języku kraju, gdzie będzie kontynuowane leczenie

Zorganizujemy medyczny transport lotniczy osobom wymagającym intensywnej opieki lekarskiej. Przygotowujemy przeloty dla osób w różnym stanie zdrowia. W wielu sytuacjach kiedy czas gra decydująca rolę, czarter medyczny okazuje się jedynym sposobem na zapewnienie ciągłości procedur medycznych.

W celu wyceny / zamówienia usługi lotu medycznego, zachęcamy do skorzystania z Formularza zamówienia lotu bądź telefonicznie.

WSTĘPNA WYCENA LOTU

  
tel. 062 757 03 11
kom. + 48 600 083 612