Star Alliance wystosowało oficjalne zaproszenie dla Continental Airlines, aby wstąpiły one do największego światowego sojuszu linii lotniczych.  Decyzja ta zbiega się w czasie z podpisaniem ważnej dwustronnej umowy ramowej między liniami Continental a należącymi do Star Alliance liniami United, jak również ogłoszeniem rozszerzonego partnerstwa transatlantyckiego dwóch amerykańskich linii lotniczych oraz wchodzącymi w skład Star Alliance Air Canada i Lufthansa.
„Star Alliance z radością oferuje liniom Continental członkostwo w sojuszu. Te linie lotnicze wspaniale pasują do naszej sieci – dzięki nim będziemy mogli zaproponować naszym klientom więcej wariantów podróży, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, między Ameryką Północną a Ameryką Łacińską, jak również na północnym Atlantyku i przez Pacyfik”, powiedział Jaan Albrecht, dyrektor generalny Star Alliance.
“Dla PLL LOT i naszych pasażerów to bardzo dobra wiadomość. Na rynku amerykańskim przybędzie nowy, potężny partner aliansowy, ze swoją rozległą siatką połączeń, z której będą mogli korzystać również nasi klienci – wiadomość skomentował prezes PLL LOT, Dariusz Nowak – „Jednym z głównych portów lotniczych obsługiwanych przez Continental jest Newark pod Nowym Jorkiem, do którego LOT lata bezpośrednio z Warszawy i Krakowa. Dzięki temu przesiadki na dalszą podróż do innych miast w USA lub do Ameryki Południowej będą znacznie ułatwione” – dodał prezes Nowak.
W momencie gdy linie Continental przyjmą zaproszenie, rozpoczną się rozmowy o integracji pracy z sojuszem, które potrwają ok. rok. Po ich zakończeniu pasażerowie Continental będą mogli na całym świecie korzystać z przywilejów Star Alliance, podobnie jak pasażerowie innych przewoźników wchodzących w skład sojuszu podczas podróży liniami Continental.
Na podst. Lot.com
oprac. K.Stasiak (air-news.blog.onet.pl)