Logowanie

Partnerzy

 
Informujemy, że Urząd Lotnictwa Cywilnego bierze udział w rządowym programie praktyk studenckich w 2015 roku.
 
 
 
 
 
Na stronie internetowej www.oferty.praca.gov.pl w kategorii „praktyka studencka” opublikowane zostały oferty o wolnych miejscach praktyk w ULC. Urząd oferuje 30 miejsc. Zapraszamy uczelnie i studentów do zapoznania się ofertą.
 
Szczegółowe informacje na temat aplikowania do rządowego programu praktyk studenckich w ULC znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „praktyki studenckie”.
 
ULC
Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił dzisiaj zawarcie 5-letniej umowy partnerskiej z dwiema cenionymi organizacjami zajmującymi się szkoleniami lotniczymi, by zapewnić kształcenie pilotów dla przewoźnika. Kursy rozpoczną się we wrześniu 2015 roku i początkowo będą obejmowały grupy ok. 40 pilotów-kadetów rocznie. Przeprowadzane zgodnie z regulacjami EASA, obejmą zintegrowane szkolenia ATPL oraz kursy typu type rating dla samolotów Airbus A320.
 
Po wnikliwiej ocenie i konkurencyjnym przetargu, Wizz Air wybrał firmy CTC Aviation oraz Central European Flight Academy, jako instytucje odpowiedzialne za prowadzenie szkoleń. Kandydaci nauczą się i rozwiną umiejętności niezbędne z punktu widzenia potrzeb działalności operacyjnej Wizz Air. Wszystko, by wspierać znaczący rozwój linii lotniczych, poprzez przeszkolenie w pełnym wymiarze godzin na stanowisko drugiego pilota współpracującego z przewoźnikiem. Program dla kadetów pozwoli absolwentom kursu na bezpośrednie dołączenie do zespołu Wizz Air, jako drudzy piloci, latający samolotami Airbus A320 w siatce połączeń WIZZ. Po tym jak zgromadzą odpowiedni staż pracy za sterami samolotu, drudzy piloci zyskają doskonałe perspektywy na rozwój kariery, aż do stanowiska Kapitana.
 
Linie lotnicze Wizz Air zapewniają gwarancję zatrudnienia (w zależności od osiągniętego poziomu biegłości i sprawności) po zakończeniu szkolenia, poprzez wspomaganie dostępu kandydatów do niezbędnego finansowania programu. Wspomniana gwarancja jest rzadkością na rynku lotniczym i potwierdza zaangażowanie Wizz Air w poszukiwanie i rekrutowanie najbardziej utalentowanych pilotów-kadetów na rynku.
 
David Morgan, Dyrektor ds. operacji lotniczych oraz szef pilotów, powiedział: „Nasz personel od zawsze stanowił centralny punkt działalności Wizz Air. Jesteśmy zachwyceni, iż możemy zaoferować okazję do rozwoju zawodowego dla zupełnie nowego pokolenia pilotów. Staną się oni częścią rodziny Wizz Air i będą cieszyć się z możliwości bycia zatrudnionym bezpośrednio jako drugi pilot Airbus A320 i A321, z perspektywami dalszego rozwoju i awansu na stanowisko Kapitana czy stanowiska zarządcze. To niezwykle ekscytujący etap w historii Wizz Air. Mamy nadzieję znaleźć wielu nowych, utalentowanych członków załogi, którzy zasilą szeregi WIZZ w przyszłości”.

Informacja prasowa
Transport lotniczy jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki w Polsce i na świecie. Dynamikę jego rozwoju obserwujemy w zakresie doskonalenia technologii, w tym stosowania nowych konstrukcji samolotów oraz systemów zarządzania ruchem w przestrzeni powietrznej. Przepisy polskiego prawa lotniczego, procedury wykonywania nadzoru lotniczego oraz badania wypadków lotniczych są stale dostosowywane do wymogów Unii Europejskiej.
 
 
Widząc potrzebę kształcenia specjalistów od prawa lotniczego, Uczelnia Łazarskiego rozwija Akademię Transportu Lotniczego, bo chce mieć realny wpływ na poziom nauczania osób odpowiedzialnych za standardy bezpieczeństwa lotniczego w Polsce. Wychodzimy naprzeciw potrzebom pracodawców i kształcimy ekspertów w zakresie międzynarodowego i polskiego prawa lotniczego. Naszych absolwentów przygotowujemy do pracy w administracji publicznej, portach lotniczych, aeroklubach i kancelariach prawnych.

- Nieustannie śledzimy i analizujemy sygnały płynące z rynku lotniczego. Stawiamy na rozwój kultury bezpieczeństwa lotniczego. Nasze kierunki tworzymy wspólnie z pracodawcami. Mamy najlepszą kadrę wykładowców w Polsce, są wśród nich wybitni przedstawiciele nauki prawa lotniczego oraz praktycy-eksperci. Naszym celem jest bardzo dobre przygotowanie absolwentów do wkroczenia na rynek pracy - opiniuje dr Anna Konert, kierownik studiów podyplomowych z Prawa Lotniczego Uczelni Łazarskiego.

W ramach Akademii Transportu Lotniczego oferujemy studia podyplomowe na kierunkach: Czynnik Ludzki w Lotnictwie, Prawo Lotnicze, Zarządzanie Bezpieczeństwem w Lotnictwie (SMS) oraz specjalistyczne kursllly i szkolenia. Zajęcia mają charakter warsztatowy i odbywają się w kameralnych grupach.

Program studiów jest zróżnicowany i dostosowany do oczekiwań naszych słuchaczy. Zawiera w szczególności zagadnienia dotyczące międzynarodowego prawa lotniczego publicznego i prywatnego, regulacji europejskich w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego, warunków eksploatacji portów lotniczych w świetle prawa krajowego i międzynarodowego, prawnych aspektów żeglugi powietrznej, zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie, zarządzania zasobami ludzkimi, skutecznej negocjacji i mediacji oraz ekonomiki transportu lotniczego.
 
Polski Klub Lotniczy
Zawód Mechanik Lotniczy 12 września w ZSZ Nr 1 w Dęblinie otworzono nową pracownię zajęć praktycznych. Inwestycja była możliwa dzięki realizacji projektu „Mechanik lotniczy – zawód z przyszłością”.
 
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie zyskał nową pracownię do zajęć praktycznych. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie „Mechanik lotniczy – zawód z przyszłością”. Przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
Na uroczyste otwarcie zaproszenie przyjęli: Stanisław Jagiełło, starosta Powiatu Ryckiego, Hanna Czerska –Gąsiewska, przewodnicząca Rady Powiatu Ryckiego, Małgorzata Grzechnik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach. Do Dęblina przyjechali również Stanisław Papierkowski – prezes zarządu Elstan SP. o.o. z Siemianowic Śląskich, głównego wykonawcy inwestycji, koordynator projektu – Czesław Domański, specjalista do spraw logistyki – Jolanta Perkowska, przedstawiciel Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi, oddział w Dęblinie będących partnerem szkoły w realizacji projektu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło, Stanisław Papierkowski – Prezes Przedsiębiorstwa Elstan – głównego wykonawcy oraz Dyrektor szkoły – Jolanta Kiebzak.
 
Otwarcie nowej hali to element realizowanego projektu: ,,Przystosowanie i adaptacja pracowni praktycznej nauki pod wymogi certyfikatu Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie”. Dzięki zmodernizowanej, nowoczesnej pracowni zajęć praktycznych uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 będą mogli zdobywać umiejętności niezbędne do swojej przyszłej pracy zawodowej.
 
 
 
 
Spółka INNpuls, członek Doliny Lotniczej, należy do multidyscyplinarnego konsorcjum 10 partnerów z 6 krajów realizujących w okresie 01.11.2013 – 31.10.2015 r. projekt AIRVET – Efektywna oferta kształcenia i szkoleń zawodowych dla przemysłu lotniczego.
 
 
Główny celem projektu jest opracowanie, rozwój, ocena i upowszechnianie nowych lub przystosowanych do potrzeb sektora lotniczego programów szkoleniowych (ze szczególnym uwzględnieniem szkoleń zawodowych), jako wymagającego wysoko wykwalifikowanej kadry. Projekt stanowi odpowiedź na obecne i prognozowane problemy sektora lotniczego, spodziewane w kontekście szybkiego rozwoju branży i jej globalnego zasięgu zderzonego z szybko postępującym procesem starzenia się społeczeństwa, zagrażającego niedoborem kadry wyposażonej w odpowiednie umiejętności. AIRVET ma zmierzyć się z następującymi wyzwaniami w dziedzinie edukacji i szkolenia kadr dla sektora lotniczego:
 • potrzebą zwiększenia wydajności procesów kształcenia i szkolenia;
 • zbliżenia systemów kształcenia i szkoleń zawodowych w wymiarze europejskim;   
 • zwiększenia równowagi pomiędzy zasadniczym i uzupełniającym kształceniem zawodowym;
 • potrzebą pełnego wykorzystania wiedzy i umiejętności nabytych w sposób formalny i nieformalny.
Projekt zakłada współpracę z :
 • przemysłem lotniczym,
 • instytucjami realizującymi szkolenia i trenerami,
 • obecnymi i przyszłymi pracownikami sektora lotniczego,
 • szkołami i uczniami (potencjalnymi pracownikami sektora lotniczego),
 • instytucjami systemu kształcenia.
Zakłada się, iż dzięki współpracy z przedstawicielami ww. środowisk w ramach projektu AIRVET zrealizowane zostaną następujące działania:
 1. Terytorialna analiza potrzeb w zakresie pożądanych umiejętności pracowników przemysłu lotniczego.
 2. Opracowanie projektów programów szkoleń.
 3. Opracowanie multimedialnych materiałów szkoleniowych wraz z podręcznikiem użytkownika.
Ponadto poprzez współpracę w ramach projektu chcemy dążyć do bliskiego, otwartego dialogu oraz trwałych interakcji pomiędzy przedstawicielami szeroko pojętego sektora lotniczego, tj. instytucjami z branżową wiedzą ekspercką, instytucjami edukacyjnymi oraz realizatorami szkoleń zawodowych.
 
Osoby bądź instytucje zainteresowane włączeniem się w realizację projektu AIRVET zapraszamy do kontaktu pod nr. tel.: 17 77 88 270 w. 33.
 
Projekt realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Lifelong Learning Programme.
 
 
Dolina Lotnicza
FaLang translation system by Faboba

Ostatnie ogłoszenia

Mechanik Wsparcia - Lakiernik
( / Oferuję pracę)

Mechanik Wsparcia - Lakiernik
05-27-2020

Mechanik lotniczy licencjonowany
( / Oferuję pracę)

Mechanik lotniczy licencjonowany
05-19-2020

Mechanik obsługi - blacharz
( / Oferuję pracę)

Mechanik obsługi - blacharz
04-20-2020