W dniach od 18 do 21 kwietnia 2012 odbędą się po raz 20 międzynarodowe targi AERO Friedrichshafen 2012. Ponad 500 wystawców z całego świata zaprezentuje szeroką gamę produktów: od nowoczesnych samolotów ultralights po najnowsze samoloty dyspozycyjne dla lotnictwa ogólnego. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy szybowców oraz helikopterów.

 

 

 

 

Klaus Wellmann (CEO of Messe Friedrichshafen) i Roland Bosch (Show Director) są bardzo zadowoleni z kierunku rozwoju AERO 2012: „"Zauważyliśmy bardzo duży popyt," deklaruje Bosch. Po kilku trudnych latach dla lotnictwa ogólnego , ponownie pojawiło się uczucie optymizmu. Ożywienie gospodarcze w Niemczech, innych krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych przełożyło się na wzrost popytu w sektorze GA. Dodatkowe zainteresowanie rynku podsycane jest prezentacją nowego silnika Diesla oraz silników hybrydowych , jak również ultra-cichych silników elektrycznych. Tegoroczne targi to również czwarta edycja e-lotu, koncentrująca się na alternatywnych źródłach energii w lotnictwie.

 

 

Międzynarodowa wystawa


Zasięg AERO Friedrichshafen daleko wychodzi poza granice Europy. Wśród wystawców najliczniejszą grupę w tegorocznej edycji stanowić będą północnoamerykańscy producenci statków powietrznych, silników oraz związanych z nimi urządzeń. Nie zabraknie również przedstawicieli innych kontynentów. Na targach swoja obecność potwierdzili producenci z Nowej Zelandii, Australii i Rosji.

 

W 2012 roku samoloty ultralekkie po raz kolejny tworzyć będa najwieksza grupę maszyn. Ich popularność zwiększa się z roku na rok.

Dużą część maszyn wystawionych podczas targów stanowić będą samoloty napędzane silnikami tłokowymi. Stanowią one trzon „floty” lotnictwa ogólnego. Odwiedzający z niecierpliwością czekają na prezentacje silników samolotów Pipistrel , Diamond, jak również ostateczny projekt Flight Design C4, zaprezentowany w zeszłym roku jako makiety.

 

 

Nowe maszyny LSA z USA


Alternatywą dla europejskich ultralightów, jest amerykańska klasa samolotów LSA. Są to lekkie samoloty sportowe o maksymalnym ciężarze 600 kg i maksymalnej prędkości około 220 km/h. Kilka nowych firm zaprezentuje nad Jeziorem Bodeńskim modele LSA.

 

Szybowiec - specjalna wystawa


Odkąd to się zaczęło, AERO jest również domem dla miłośników cichobieżnych lotów. Niektórzy producenci, w tym kilku z Niemiec, zaprezentują swoje maszyny. Coraz popularniejsze staja się szybowce motorowe, głównie ze względu na możliwość ich uruchomienia bez wyciągarki.

 

Elektryczny samolot na e-lotu Expo


Rosnąca liczba wystawców prezentująca samoloty z elektrycznymi lub hybrydowymi silnikami, wskazują na rosnące znaczenie e-lotu Expo . „E” w lotnictwie jest synonimem: elektryczny ekologiczny i ewolucyjny.

 

 

Premiera nowej części silnika zasilanego przez fliegermagazin


Podczas AERO 2012 będzie można zobaczyć uruchomienie nowej sekcji poświęconej silnikom lotniczym, gdzie zaprezentowane zostaną najnowsze tłokowe silniki wykorzystujące paliwa bezołowiowe, jak i nowoczesne, wydajne silniki wysokoprężne. Nie zabraknie również „eksponatów” dla bardziej nostalgicznych , w tym tradycyjnych silników płaskich, odrzutowych i silnika rakiety Ariane.

Kierunek – helikoptery


Miłośnicy śmigłowców nie będą zawiedzeni. Niekwestionowaną atrakcją będzie udział Niemieckich Sił Zbrojnych, które zaprezentują po raz pierwszy na Jeziorze Bodeńskim najnowszy śmigłowiec transportowy NH90 oraz wojskową wersją Eurocoptera EC135. Zaprezentowana zostanie pełna paleta od dwu-miejsowego modelu min-iśmigłowca z silnikiem tłokowym po duże modele mutli-turbinowe. Pokazy uzupełnione zostaną o informacje na temat szkoleń i możliwości rozwoju zawodowego w sektorze helikoptery.

 

 

AERO Konferencje


W trakcie trwania targów będzie można uczestniczyć w wykładach i konferencjach. Pełny program oferuje prezentacje na tematy interesujące dla każdego pilota, takie jak służby informacji powietrznej i raportów pogodowych, niebezpieczeństwa bliskich spotkań w lotnictwie ogólnym i brytyjskich stref zakazu lotów w czasie Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Loty demonstracyjne


Podobnie jak w zeszłym roku, zrezygnowano z pokazów lotniczych. Niemniej jednak w dniach 18 – 20 kwietnia od godziny 1:30 pm (w każdym z tych dni), wystawcy będą mieli jedno-godzinna możliwość prezentacji w powietrzu swoich samolotów, śmigłowców w celach handlowych oraz dla publiczności.

 

Więcej informacji na stronie AERO Friedrichshafen 2012

 

 

Messe Friedrichshafen GmbH