Ponad 600 wystawców z 30 krajów , atrakcyjny program , konferencje oraz wiele dodatkowych wydarzeń to zapowiedź 21 międzynarodowych targów AERO FRIEDRICHSHAFEN 2013, które odbędą się w dniach 24-27 kwietnia.

 

 

 

 

 

 

 

Całe spektrum współczesnego lotnictwa ogólnego - szybowce i ultralighty, jak również helikoptery i odrzutowce biznesowe - zostaną zaprezentowane wraz z pełną ofertą usług serwisowych i wyposażenia. Nowością na tegorocznych targach będzie AEROCareer, czyli lotnicze targi pracy oraz Avionics Avenue, rozbudowana zostanie także ekspozycja Engine Area . Powyższe atrakcje plus niezwykła lokalizacja – nad Jeziorem Bodeńskich sprawiają , że AERO FRIEDRICHSHAFEN to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych nie tylko w Europie , ale również na świecie.

 

 

Po kilku “przeciętnych “ latach firmy działające w sektorze General Aviation ponownie “nabrały wiatru w skrzydła” . Przykładowo w Niemczech w 2012 roku odnotowano wzrost liczby zarejestrowanych samolotów jednosilnikowych o masie startowej do 2 ton. Przełamana została również zła passa samolotów biznesowych zarówno odrzutowych jak i turbośmigłowych, które na nowo rozbudziły zainteresowanie wśród klientów. Niesłabnącą popularnością już od kilku lat cieszą się paliwooszczędne ultralighty i lekkie samoloty sportowe oraz wiatrakowce, będące prawdziwym rynkowym hitem. Zgodnie z wielkoletnią tradycją na targach zaprezentują się czołowi producenci szybowców – hasłem przewodnim tej części ekspozycji będzie “ "elektryczny, ekologiczny, ewolucyjny."

 

 

 

Nowością tegorocznych targów będą ekspozycje : Avionics Avenue oraz AEROCareer. W ramach Avionics Avenue wiodący producenci awioniki zaprezentują innowacyjne rozwiązania elektronicznych przyrządów pokładowych (EFIS), w tym systemy ostrzegania przed kolizją, radary oraz systemy nawigacji i komunikacji. Nową propozycją organizatorów są Lotnicze Targi Pracy - AEROCareer, skierowane do uczniów szkół średnich, studentów i wszystkich osób wiążących swoją przyszłośc z lotnictwem. Pracodawcy oraz uczelnie zaprezentują swoje oferty edukacyjne podczas warsztatów tematycznych oraz w trakcie indywidualnych dyskusji. Dzięki programowi „AIRStudent", wspieranemu przez lokalne Biura Rozwoju Gospodarczego i licznych sponsorów korporacyjnych, uczniowie i studenci będą mieli szansę nawiązania cennych kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

 

 

W 2013 roku samoloty ultralekkie po raz kolejny tworzyć będą największą grupę maszyn, zaprezentowanych podczas targów. Ze względu na łatwość uzyskania licencji oraz fakt, iż samoloty te są ciche i ekonomiczne w utrzymaniu, ultralighty przeżywaja „lotniczy boom”. Zjawisko to zostało również wzmocnione poprzez pojawienie się ultralight gyrocopters, typ statku powietrznego, który zyskał wielu fanów w ciągu ostatnich lat m.in. ze względu na wzrost ich dopuszczalnego limitu wagi z 450 do 560 kg.

 

Silną grupę wystawców stanowić będą – jak co roku – producenci samolotów biznesowych . Stałymi bywalcami targów są m.in. Diamond Aircraft, Cirrus Aircraft, Piper, Tecnam, Pilatus, Beechcraft, Cessna oraz brazylijski Embraer.

 

 

 

W trakcie trwania targów będzie można uczestniczyć w wykładach i konferencjach. Pełny program oferuje około 100 prezentacji tematycznych prowadzonych przez pilotów oraz przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń lotniczych .

 

AERO 2013 rozpocznie się w środę 24 kwietnia i potrwa do soboty 27 kwietnia 2013 roku. Godziny otwarcia: środa-piątek 9.00- 18.00 oraz sobota 9.00 – 17.00.

 

 

plan targów :      HALL PLAN


więcej informacji na stronie http://www.aero-expo.com/

 

 

 

Messe Friedrichshafen GmbH

 

 

 

czytaj także:

 

"Wiele nawiązanych międzynarodowych kontaktów biznesowych i mnóstwo nowych kontraktów" – podsumowanie Aero Friedrichshafen 2012