Już od 12 grudnia linie lotnicze OLT Jetair rozpoczynają sprzedaż pakietów zimowych „Beskidy All Inclusive”. Dzięki temu mieszkańcy Pomorza będą mieli możliwość szybkiego transportu na południe Polski i szusowania po ośnieżonych stokach Beskidów.

 

W ramach pakietu przelot na trasie Gdańsk-Katowice kosztować będzie 159 zł (plus koszt pobytu w wybranym ośrodku). W ramach pakietów, oprócz wspomnianego przelotu, pasażerowie mają zapewniony bezpłatny przewóz sprzętu narciarskiego, a także transfer z lotniska do wybranego z bogatej oferty noclegowej hotelu (zadbają o to beskidzcy hotelarze). Warto podkreślić, że lotnisko w Katowicach posiada dogodne połączenia drogowe ze wszystkimi ośrodkami narciarskimi w regionie. Tym samym nie napotkamy tam problemów znanych chociażby ze słynnej „Zakopianki”, na której w sezonie zimowym turyści spędzają wiele godzin w korkach.

 

Linie lotnicze OLT Jetair stale rozszerzają współpracę z hotelami na terenie gmin: Wisła, Istebna, Szczyrk, Ustroń, Zwardoń, Brenna czy Żywiec. Dlatego też, miłośnicy białego szaleństwa z pewnością będą zadowoleni - wybrane hotele zaoferują im bowiem darmowe ski-passy oraz wiele innych atrakcji.

Na miejscu można całymi dniami szusować po świetnie przygotowanych stokach (w Beskidach czeka ich kilkaset, do tego około 150 wyciągów i kilka kolejek linowych), zaszyć się w jednej z górskich karczm albo pozwiedzać urokliwe zakątki. W Beskidach wszystko jest na wyciągnięcie ręki! Oto kilka pomysłów dla niewtajemniczonych:

 

Beskidzka 5 – W tym prawdziwym narciarskim raju spokojnie można spędzić cały urlop. Do wyboru jest ponad 80 wyciągów i 100 km tras - zarówno łagodnych, jak i trudnych. Przyciągają zwłaszcza wyciągi krzesełkowe: czteroosobowa kolejka linowa na Czantorię, wyciąg na Palenicę w Ustroniu, na Stożek i Soszów w Wiśle, kolejka linowa w Wiśle-Nowej Osadzie, wyciąg krzesełkowy na Złoty Groń w Istebnej oraz dwuetapowa kolej linowa w Szczyrku, prowadząca przez Jaworzynę aż na Skrzyczne. Wśród długich, ponad 700-metrowych tras, urokliwe są również orczyki „Poniwiec” w Ustroniu, „Cieńków” w Wiśle-Malince, kompleks wyciągów Dolina Leśnicy w Brennej i trasy na Skrzycznem w Szczyrku. Amatorzy nart biegowych mogą udać się w 18-kilometrową trasę na Przełęczy Kubalonka – ćwiczą na niej nawet polscy olimpijczycy.

 

Pilsko – druga po Kasprowym Wierchu narciarska góra w Polsce (1557 m). Jedne z najlepszych w Beskidach warunków naturalnych. Na narciarzy czeka kilkanaście kilometrów tras, orczyki, wyciąg krzesełkowy i niezapomniane widoki na Beskidy Zachodnie, Tatry, Słowację, a przy doskonałej widoczności nawet na wschodnie szczyty Sudetów. Strudzonych całodzienną jazdą turystów przyjmuje schronisko na Hali Miziowej.

 

Muzeum Browaru Żywiec – Żywiec piwoszom kojarzy się jednoznacznie, dlatego będąc w okolicy nie można przegapić okazji i nie wstąpić do fabryki złocistego napoju. W tym interaktywnym muzeum, jednym z ponad 30 obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, poznamy nie tylko zawiłą historię żywieckiego browaru, ale i na własne oczy zobaczymy linię produkcyjną. A na koniec nie mniejsza atrakcja – możliwość skosztowania piwa prosto z rozlewni.

 

Bielsko-Biała – gdy znudzi się aktywny wypoczynek na stoku można wybrać się… na zakupy. W Bielsko-Białej zadowoleni będą zarówno amatorzy galerii handlowych, jak i małych sklepików. Włodarze miasta twierdzą, że powierzchnia handlowa na jednego mieszkańca jest tam największa w Polsce. Dodatkową atrakcją są piękne zimowe iluminacje i popularna, niedawno zmodernizowana kolejka na Szyndzielnie – góry znajdują się tam w środku miasta!

 

Koniakowskie koronki – cudeńka dziergane przez koniakowskie góralki sprzedawane są na całym świecie. Dostał je m. in. papież i królowa angielska. Można je oczywiście zakupić u miejscowych handlarzy. Czekają m. in. serwetki, wykrochmalone aniołki na choinkę czy kolczyki.

Kwaśnica i inne pyszności – Dzień pełen sportowych wrażeń najlepiej zakończyć w góralskiej karczmie. Oscypki, mięsiwa, zasmażana kapusta i osławiona kwaśnica z pewnością zasmakują niejednemu turyście.

 

Wisła Adama Małysza – Będąc w Beskidach trzeba odwiedzić Wisłę, miasto rodzinne Adama Małysza. Warto zobaczyć skocznię w Malince i Galerię Trofeów Mistrza. A w najsłynniejszej w mieście cukierni u Janeczki zamówić małyszowe ciastko.

 

Pełna oferta pakietów „Beskidy All Inclusive” już wkrótce. Siatka połączeń lotów dostępna jest natomiast na stronie internetowej www.oltjetair.com.

 

przeloty_olt

 

 

logo-olt_jetair