logo-salon-bourget_enJuż wkrótce, amatorów i entuzjastów wszystkiego, co lata czeka wielkie lotnicze wydarzenie. W dniach 20-26 czerwca, na położonym kilkanaście kilometrów od Paryża lotnisku Le Bourget odbędzie się Paris Air Show 2011, najstarsza i jednocześnie największa (bez fałszywej skromności) impreza tego typu na świecie. Organizowane co dwa lata, od 1909 roku, show cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ludzi lotniczego świata. Dla przykładu, na jubileuszowym Paris Air Show w 2009 roku przybyło 380 tys. osób! To musi robić wrażenie.

 salon-presentation-1

 

Tegoroczny Paris Air Show również budzi wielkie emocje. Wystarczy przytoczyć liczby: 2100 wystawców z 50 krajów, 28 międzynarodowych pawilonów, 138 tys. klientów biznesowych, ponad 140 samolotów (w tym 42 uczestniczące w pokazach), 205 oficjalnych delegacji z 88 państw, ponad 3000 akredytowanych dziennikarzy z całego świata. A wszystko to na niewyobrażalnej powierzchni francuskiego lotniska. Jako dodatkową zachętę dla miłośników historii dodam, że na terenie lotniska mieści się Muzeum Lotnictwa i Astronautyki Le Bourget (Musée de l'Air et de l'Espace), jest to jedno z najstarszych muzeów lotnictwa na świecie.

 lebourget_plakat2

Oficjalny plakat Paris Air Show

 

Co nas czeka na Paris Air Show 2011? Nie sposób przytoczyć wszystkich ciekawostek i wydarzeń, jakie będą miały miejsce na Le Bourget. Można jednak najciekawsze (w subiektywnym odczuciu oczywiście) wskazać:

  • Solar Impulse – szwajcarski prototypu załogowego statku powietrznego napędzanego wyłącznie energią słoneczną. Samolot wykona lot do Brukseli, a następnie na pokazy lotnicze Paris Air Show.

  • Boeing 747-8 – wersja pasażerska Intercontinental oraz wersja cargo Freighter – będą miały swoją międzynarodową premierę podczas Paris Air Show.

  • We Francji pojawi się również słynny model 787 Dreamliner, jedna z głównych atrakcji przygotowanych przez firmę Boeing podczas tych targów.

 

grand-public-univers-1

 

 

Data i godziny otwarcia:

 

Od piątku 24 czerwca do niedzieli 26 czerwca 2011. Wstęp od godz. 9.30 do godz. 18.00.

W dniach 20-23 czerwca Paris Air Show jest zamknięte dla szerokiej publiczności!

 

Bilety:

  • Jednodniowy bilet: 13 Euro.

  • Grupowy: 11 Euro/osoba. Minimalna liczba osób w grupie – 15. osoby muszą zakupić bilet w tym samym dniu i wejść na Air Show tego samego dnia.

  • Miejsce do oglądania pokazów: 10 Euro.

  • Wejście na pokazy jest wolne dla dzieci poniżej lat 7.

  • Miejsce parkingowe: 12 Euro, płatne przy wyjeździe.

Bilety są ważne tylko jeden dzień.

 

 

Plan lotniska oraz komunikacja:

 

lebourget

Schemat lotniska Le Bourget

lebourget1

Dojazd z Paryża

 

 

Tekst: Bartłomiej Hypki na podst. www.paris-air-show.com

Fot. Paris Air Show