Troska o bezpieczeństwo lotnicze wymaga, by kadry dynamicznie rozwijającego się rynku lotniczego, rosnąca liczba posiadaczy prywatnych statków powietrznych, a także coraz większe grono osób zainteresowanych szybownictwem, paralotniarstwem, skokami spadochronowymi i innymi formami lotniczej aktywności, zdobywała wiedzę oraz praktyczne umiejętności lotnicze pod opieką profesjonalnej i doświadczonej kadry instruktorskiej.

 

 

 

 

W związku z powyższym z inicjatywy Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu oraz portalu ChceLatac.pl, w dniach 12-13 maja odbędą się Lotnicze Targi Edukacji i Pracy Avia-Tor 2012.

 

Główny cel Targów Avia-Tor to zaprezentowanie szerokiej publiczności oferty szkoleniowej aeroklubów, szkół lotniczych i ośrodków szkolenia lotniczego oraz zakładów pracy i firm z branży lotniczej, w których możliwe jest podjęcie pracy po zdobyciu odpowiedniego wyszkolenia i kwalifikacji lotniczych. Uczniom, studentom i kursantom chcemy tym samym umożliwić i ułatwić bezpośredni kontakt ze szkołami, uczelniami i ośrodkami szkoleniowymi, a kandydatom na pracowników z potencjalnymi pracodawcami. Dla producentów statków powietrznych, sprzętu lotniczego, pomocy naukowych wykorzystywanych w szkoleniach lotniczych oraz firm świadczących wszelkiego rodzaju usługi związane z lotnictwem, wspomniane targi będą również doskonałą okazją do zaprezentowania swoich produktów i oferty handlowej.

 

 

 

Dla odwiedzających przewidziano szereg atrakcji . Jedną z nich niewątpliwie, będzie możliwość wykonania lotu na symulatorze śmigłowca Robinson 22 i 44. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji polatać prawdziwą maszyną tego typu, to koniecznie musicie skorzystać z tej oferty i - co prawda w symulatorze - ale wzbić się w powietrze.

Symulator jest doskonałym narzędziem zarówno do nauki pilotażu, doskonalenia posiadanych umiejętności oraz wykształcenia prawidłowych nawyków. Możliwość symulacji sytuacji awaryjnych pozwala prowadzić treningi z procedur awaryjnych. Symulator pozwala również na analizę wykonanego lotu pozwalając tym samym na jego pełne omówienie.

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli się uczyć, to od najlepszych w swoim fachu. Kierując się tą maksymą organizatorzy Targów Avia-Tor zaprosili do Torunia Pana Jerzego Makulę - wielokrotnego indywidualnego i drużynowego Mistrza Świata oraz indywidualnego Mistrza Europy w akrobacji szybowcowej. Wieloletni kapitan Boeingów 767 latających w barwach PLL LOT, laureat Medalu Stulecia FAI przyznanego za osiągnięcia sportowe oraz popularyzację sportów lotniczych podzieli się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat szkoleń lotniczych dla szybowników - w szczególności akrobatów - a także dla kandydatów na pilotów komunikacyjnych, marzących o pracy w liniach lotniczych.

 

Podczas targów "Avia-Tor" zainteresowani będą mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z pracownikami PAŻP, którzy udzielą odpowiedzi na pytania związane z pracą kontrolerów ruchu lotniczego, przekażą również informacje na temat wymagań, jakie stawia się przyszłym pracownikom nadzorującym ruch samolotów w przestrzeni powietrznej i na terenie lotniska. Chętnym udostępnione będą do rozwiązania testy predyspozycyjne oraz podstawowe informacje związane z kursem przygotowawczym dla kontrolerów ruchu lotniczego.

W trakcie trwania targów będzie również możliwość przeprowadzenia wstępnych i okresowych badań lotniczo-lekarskich.

 

Lotnicze Targi Edukacji i Pracy będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i osiągnięć związanych ze szkoleniem lotniczym, podniosą poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa wykonywanych operacji lotniczych, ułatwią zdobycie wymarzonej pracy w lotnictwie. Impreza tego typu przyczyni się również do promocji szeroko pojętego lotnictwa, większej integracji społeczności lotniczej, zaowocuje ciekawymi znajomościami, a także umożliwi nawiązanie kontaktów biznesowych.

 

Przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa – do 10. kwietnia 2012r.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje na stronie targilotniczetorun.pl