logoAFRW czwartek 8 kwietnia rozpoczęły się największe targi lotnicze GA w Europie. AERO Friedrichshafen 2010  zakończy  się 11 kwietnia. Targi co roku odbywają się w niewielkim targowym mieście w okolicach Jeziora Bodeńskiego. W roku bieżącym miejsca w halach targowych oraz na powietrzu zarezerwowało około 600 firm wystawców z 15 krajów, także ze Stanow Zjednoczonych. Podobnie jak w roku ubiegłym Friedrichshafen gościć będzie czołowe firmy branży lotniczej - m.in. Cessna, Cirrus, Kubicek Aircraft, czy Extra.

AERO jest obecnie w Europie najnowocześniejszym i bardzo skutecznym narzędziem marketingowym. General Aviation jest najbardziej rozwiniętą branżą w sektorze przemysłu lotniczego i obejmuje wszystkie lotnictwa cywilnego, z wyjątkiem regularnie regularne i czarterowe linie lotnicze loty. Rynek GA w przemyśle lotniczym (samoloty i usługi) szacowany jest na kilka miliardów euro w samej Europie.

Na AERO Friedrichshafen spotykają się przedstawiciele lotniczej branży z całej Europy.  W czasie tegorocznej wystawy kolejny raz jej uczestnicy będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, czy też poznania obecnych klientów i zdobycia nowych kontrahentów.

Rok bieżący to nastawienie wystawy na śmigłowce i większy niż dotychczas hangar helikopterowy. Będzie on główną atrakcją AERO 2010. Przewodnim tematem seminariów i konferencji zaś będą szkolenie lotnicze. Co ma to na celu? Organizatorzy pragną lotnictwem zainspirować młodych ludzi. Chcą, by realizowali oni swoje kariery naukowe w dziedzinach inżynierii lotniczej i helikopterowej.
Kolejnym tematem będzie też lotnicze ratownictwo górskie, operatorzy śmiglowców ratowniczych zaprezentują w czasie targów swoją pracę poprzez wykłady, filmy i dokumentacje fotograficzne.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku odbędą się  pokazy lotnicze. Podziwiać będzie można nowoczesne samoloty, ale także dwupłatowce, akrobacje i formacje samolotów, czy legendarne maszyny, które wzniosą się w przestworza podczas pokazów lotniczych w sobotę i niedzielę, 10 i 11 kwietnia.

Do tej pory targi AERO Friedrichshafen odbywały się co dwa lata. Od tego roku zmienil się system organizatorski i AERO będzie organizowane co roku. Wystawa niemiecka odgrywa bowiem coraz większą rolę w świecie awiacji. To tu właśnie wiele amerykańskich firm lotniczych pragnie pozyskać nowych klientów. Także większość producentów europejskich przekonała się już, że targi AERO są dla nich kolejną szansą na promocję swoich usług.

Plan wystawienniczy dostępny jest na stronach www.aero-expo.com. Podobnie jak w roku ubiegłym w 9 tematycznych halach nie zabraknie samolotów ultralekkich czy turystycznych, śmigłowców, szybowcow, motolotni, biznes jetów i innych firm w różny sposób związanych z branżą lotniczą.

JW na podst. aero-expo.com

Polscy wystawcy na Aero Friedrichshafen:

  • Franklin Aircraft Engines Sp.z o.o.
  • ALLSTAR PZL Glider Sp. z o.o.
  • 3Xtrim Aircraft Factory
  • Aeroprakt Ltd. - autoryzowany dealer Profi Polska Sp. z o.o.
  • Solaris Group - Aviation & Wind Sp. z o.o.
  • Zaklady Lotnicze - Marganski & Myslowski Sp. z.o.o.