paragieldaW kalendarzu imprez paralotniarskich "Paragiełda" gości już od 6 lat. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wobec tego w rokub bieżącym organizatorzy "Paragiełdy 2010" postanowili rozszerzyć jej zakres o dotąd nie reprezentowane sporty lotnicze oraz im pokrewne. W dniach 20-21 marca 2010 r. w Warszawie, w Hali Gier Zespołowych AWF spotkali się miłośnicy lotnictwa lekkiego.
Wśród nich m.in. m.in. paralotniarstwa, lotniartstwa, motolotniartswa, PPG, szybownictwa, samolotów ULM, baloniarstwa, spadochroniarstwa, kitesurfingu i modelarstwa.
Do udziału w Paragiełdzie zaproszeni byli producenci i dystrybutorzu sprzętu, odzieży sportowej i turystycznej, przedstawiciele aeroklubów z całej Polski, szkół paralotniowych, szybowcowych, spadochronowych, kitesurfingu, prasę i portale lotnicze, a także firmy ubezpieczeniowe z ofertą skierowaną do uprawiających sporty lotnicze, oraz inne firmy i instytucje, których działalność ma związek z tematyką Targów "Paragiełda 2010".

{youtube}bspECtjiOjM{/youtube}

Główną ideą targów jest przybliżenie aktualnej oferty liczących się firm nie tylko środowisku lotniczemu, ale także zainteresowanie nią potencjalnych, przyszłych amatorów sportów lotniczych. Paragiełda poza integracją miłośników latania w różnej formie, ma za zadanie także zachęcić do aktywnych form spędzania czasu i przybliżyć sporty lotnicze społeczeństwu. Każdy znajdzie tu coś ciekawego.
Tradycyjnie pierwszego dnia Paragiełdy odbędzie się konkurs filmów amatorskich o tematyce lotniczej. Zwycięzca zostaje wyłoniony na podstawie głosów oddanych przez publiczność.

Organizatorem Paragiełdy jest Stowarzyszenie Gekon Glide Club (www.ggc.pl), które zrzesza miłośników i sympatyków sportu paralotniowego z całej Polski.


Wystawcy