Salon modelarski HOBBY 2009 w Poznaniu zakończony...

Samoloty, żaglowce, samochody, samoloty, które urzekają nie tylko dbałością o szczegóły, precyzją wykonania, ale również bogatą historią, która wypełnia każdy sklejony element. W ten weekend była okazja do obejrzenia wspaniale wykonanych modeli, w większości będących wiernym odtworzeniem rzeczywistych wojennych samolotów czy kolei z ubiegłego wieku.
Salon Modelarski HOBBY odbywał się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabrakło oczywiście na tej imprezie także nas, patrona medialnego imprezy. A rozpoczęła się ona w sobotę 24 października o godzinie 10.00. Na ten moment czekało bardzo wielu chętnych miłośników modelarstwa. Salon trwał do niedzieli do godziny 15.30. Wśród odwiedzających targi byli przede wszystkim ludzie dorośli, ale bardzo liczną grupę stanowiła młodzież oraz dzieci. Na targach prócz samolotów prezentowano bowiem także samochody, pojazdy wojskowe, kolejki i pociągi. Było także bardzo dużo różnego rodzaju samochodów zdalnie sterowanych. Na targach zaprezentowalo się ponad 130 dystrybutorów, hobbystów, firm i modelarni z calej Polski.


Najmłodsi bylo zafascynowani modelami samolotów - fot. samoloty.pl

W programie Salonu nie zabrakło też modułowych makiet kolejek w kilku skalach, toru kolejowego dla dzieci. W czasie trwania imprezy odbyły się też Eliminacje do Halowych Mistrzostw Polski modeli samochodów sterowanych radiem oraz halowe zawody samochodów RC dla dzieci od 3 do 15 lat. Odbyły się także interesujące szczegolnie nas pokazy modeli latających i pływających.


Największe emocje odwiedzających budził model Su-27 - fot. samoloty.pl

W celu propagowania modelarstwa na imprezę przybyli już po raz czwarty modelarze z Aeroklubu Poznańskiego. Największe zainteresowanie ich stoiska budził napędzany silnikami odrzutowymi myśliwiec Su-27 (taki sam jak runął w czasie radomskich pokazów). Nie zabrakło też innych modeli Spitfira czy Cessny 182.

Odwiedzającym nie straszne byly kilometry, które musieli pokonać, aby dotrzeć na jedyne w swoim rodzaju targi, na których najważniejsze jest modelarska pasja.


Sporą część hali wystawowej zajęły modele sekcji modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego - fot. samoloty.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie słusznie spodziewały się większego zainteresowania tą edycją Salonu Modelarstwa i przeniosło wystawę do nowego, większego obiektu.

W tym roku Salon Modelarstwa powiększył się również o nowe patronaty branżowych portali, z których każdy zrzesza pasjonatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

JW