Uroczyste otwarcie Festynu Lotniczego 2009! (dźwięk)
Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior punktualnie o godzinie 13 uroczyście otworzył Festyn Lotniczy Mazury 2009! Podczas uroczystości wciągnieto flagę na marsz, nie zapomnianio też o rocznicy Powstania Warszawskiego!
Foto: Paweł Bruger

 

 

Festyn trwa! samoloty się przygotowują! (dźwięk)
Dziś i jutro w Kętrzynie i Giżycku trwa Festyn Lotniczy Mazury 2009 r. Generał Hermaszewski podpisuje swoją książke, a obok setki osób oglądają pokazy lotnicze.

 

 

Festyn Lotniczy - co nas czeka! - z lotniska (dźwięk)
Jesteśmy już na lotnisku, coraz więcej osób z kraju i zagranicy dociera na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. W powietrzu pierwsze samoloty i pokazy akrobacyjne piltów, my tymczasem rozmawiamy z organizatorami o tym co czeka nas na imprezie. Tomasz Słodki i jego goście...

 

 


Festyn Lotniczy - kierownik lotów (dźwięk)
Wszystko przebiega sprawnie! Kierownik lotów cały czas wydaje polecenia pilotom - możesz podejść do lądowania, korzystaj z pasa nr 1, w tym czasie odzywa się inny pilot, który chce wystartować. Gdyby nie kierownik lotów, samoloty mogłyby powpadać na siebie!

 

 


Festyn Lotniczy: Generał Mirosław Hermaszewski (dźwięk)


“Za parę minut przelecimy równik. (…) Widzę, jak horyzont jaśnieje. Kończy się zaledwie 33-minutowa noc kosmiczna. Lecimy w stronę Słońca. Krzywizna Ziemi jest wyraźnie zaznaczona pasem czerwieni i błękitu nad nią”. To tylko fragment książki Generała Hermaszewskiego, który jest gościem honorowym Festynu Lotniczego Mazury 2009.