Mazury jednym z 7 cudów natury!

Wielbicieli Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nie trzeba przekonywać, że jest ona jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jednak dzięki plebiscytowi fundacji New7Wonders pojawiła się szansa, by przekonać o tym cały świat. Dziś o północy zakończyło się głosowanie na siedem nowych cudów natury. Czy Mazury i Puszcza Białowieska, ktora także startuje w plebiscycie, przejdą do dalszej fazy? Awans jest w zasadzie pewien - Mazury prowadzą w swojej kategorii, a w ich promowanie czynnie włączył się Aeroklub Krainy Jezior...
Mazury pokonują w tej chwili m.in. pustynię Kalahari, i jest jednym spośród 261 nominowanych zakątków z całego świata. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż w akcję promocyjną czynnie włączył się Aeroklub Krainy Jezior, który już od wielu lat zaangażowany jest w promocję Mazur, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przypomnijmy, iż wielkim propagatorem mazurkich krajobrazów, także przez imprezy lotnicze, jest Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior. To z jego inicjatywy polscy piloci mogli się spotkać i podziwiać uroki krainy z czasie Rajdu po lotniskach i lądowiskach Warmii i Mazur. Już niedługo kolejna mazurska impreza - Festyn lotniczy Kętrzyn Mazury (31 lipca - 2 sierpnia - niedługo szczegoły imprezy).


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich z lotu ptaka, czyli lot z aparatem w dłoni - fot. Jan Szachowicz

Mocno trzymamy więc kciuki, by dzięki konkursowi o wyjątkowości regionu dowiedziała się jak najszersza, międzynarodowa społeczność. Dla nas Wielkie Jeziora Mazurskie są cudem natury, gdy patrzymy na nie z okien samolotów, lub gdy na tle pięknego mazurskiego krajobrazu podziwiamy podniebne akrobacje.


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich z lotu ptaka, czyli lot z aparatem w dłoni - fot. Jan Szachowicz

W północno-wschodnim zakątku naszego kraju mamy prawdziwy skarb, królestwo wyjątkowej przyrody i miejsce piękne o każdej porze roku. Na pewno zasługuje na tytuł jednego z Siedmiu Cudów Natury.

Oficjalna strona konkursu www.new7wonders.com

{youtube}2YfiJVqY3Sg{/youtube}
JW, Przelot nad mazurkimi jeziorami...

Konkurs "7 nowych przyrodniczych cudów świata", realizowany jest od 2008 roku przez szwajcarską fundację "New 7 Wonders".


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich z lotu ptaka, czyli lot z aparatem w dłoni - fot. Jan Szachowicz

Mazury są na pierwszym miejscu i prawdopodobnie będą jednym z nowych cudów natury. Rywalizacja w tym przyrodniczym plebiscycie przebiega w siedmiu kategoriach: "krajobrazy, formy polodowcowe", "wyspy", "góry, wulkany", "jaskinie, formy skalne, doliny", "lasy, rezerwaty i parki narodowe", "jeziora, rzeki, wodospady" oraz "krajobrazy morskie".


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich z lotu ptaka, czyli lot z aparatem w dłoni - fot. Jan Szachowicz

Nasze jeziora są bezkonkurencyjne !!! - W ostatnich dniach notowaliśmy rekordowe ilości wejścia na stronę internetową mazurycudnatury.pl, za pomocą której można było oddawać głosy - powiedział we wtorek wiceburmistrz Węgorzewa Andrzej Lachowicz. Dodał, że w poniedziałek padł rekord i internauci odwiedzili tę stronę blisko 110 tys. razy, a we wtorek - 16 tys. razy. W poprzednich dniach notowano po 5-6 tys. wejść na tę stronę.
Trzymamy kciuki...
JS i JW