_AAA1663QQQQ.jpg

   Zacznijmy od tego by wszem i wobec ogłosić, kolejna edycja mazurskich pokazów zakończyła się pełnym sukcesem. A więc może być powód do satysfakcji dla organizatorów i partnerów MAS 2019 ale i obywateli Mazur, bo Mazury AirShow stają się atrakcyjno-ekspertową wizytówką Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Pewnie u wielu obserwatorów 21-szej edycji mazurskich pokazów lotniczych jeszcze pozostały w pamięci wrażenia pierwszego sierpniowego weekendu. Lotniczego weekendu w Giżycku i na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Dla mieszkańców Węgorzewa, wodnosamoloty 2 sierpnia (w ramach Prologu Mazury AirShow 2019) w centrum miasta, przy nabrzeżu ekomariny były kompletnym zaskoczeniem ale jak się okazało stworzyły historyczny fakt ale i atrakcję dla licznej rzeszy obserwatorów w przeddzień Jarmarku Kultury Ludowej. U organizatorów mazurskich pokazów lotniczych nastał gorączkowy czas podsumowania i ocen wewnętrznych, sprawozdań dla partnerów ale i wypracowania wielu istotnych refleksji na chwilę obecną oraz przyszłościowych. Tak, bo już zaczynają się przygotowania kolejnej edycji pn. Mazury AirShow 2020.

 

   Kto w dniach 3 i 4 sierpnia osobiście oglądał pokazy, miał możliwość podziwiania Zespołu Akrobacyjnego ANBO (którego liderem jest Rolandas Paksas – dwukrotny premier i prezydent Litwy), wojskowe statki powietrzne (z Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego i 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego czy APACHE z żołnierzami USA), historyczne samoloty, ultralekkie statki powietrzne , wodnosamoloty i skoczków spadochronowych. Dla tych, którzy nie mogli dotrzeć do Giżycka, mieli możliwość oglądania pokazów za pośrednictwem transmisji w internecie specjalnego Studia TV Mazury AirShow. Warto mieć świadomość, że nie byłoby tych mazurskich pokazów gdyby nie wspierający PARTNERZY tj.: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Samorządy: Warmii i Mazur, Giżycka, Węgorzewa i Gminy Giżycko oraz firm: PKN ORLEN, Interster Yachting, AVIOMET, MENTOR, EMITEL, CITYBOARD MEDIA, Totalizator Sportowy, PGW „Wody Polskie” , OSM CIŻYCKO , PINDUR i wiele innych z Giżycka wspierających materialnie czy logistycznie. Ważną rolę dla zabezpieczenia logistyki zakwaterowania załóg lotniczych i specjalnych gości spełniły hotele: w Giżycku –St. BRUNO, Europa, Mazury, Tajty, Wodnik, AZS WILKASY, Przystań Wilkasy i Gwarek; w Rynie – ZAMEK RYN , Karczma u Walenroda; w Mrągowie – To-Tu, Mazuria; w Św. Lipce Taurus, Koch w Kętrzynie i pobliska Gierłoż oraz ROBERT’S PORT k/Mikołajek. Hotel St.Bruno niezależnie od współpracy w zakwaterowaniu spełnił bardzo ważną role w organizacji i eleganckim zabezpieczeniu Strefy Pilota oraz VIP. Wyróżnikiem „Mazury AirShow 2019” w krajowych imprezach lotniczych, tak jak zawsze od 21 lat , są tworzone wyłącznie przez wolontariuszy: z Giżycka, Kętrzyna i przybywających z różnych miejscowości Mazur oraz najdalszych stron Polski. To jest fenomenem w obecnych czasach materializacji wszelkich działań. Trudno ich wymienić personalnie (niezależnie od RODO) bo jest to ponad 100 osób, ale to oni są cichymi realizatorami zabezpieczenia tych pokazów.

 

   Popularyzacje i rozgłos mazurskim pokazom lotniczym dali nasi PATRONI MEDIALNI: PR JEDYNKA, TVP SA, Tygodnik ANGORA, GAZETA WYBORCZA, TVP3 OLSZTYN, LOTNICTWO, PRZEGLĄD LOTNICZY i inni, Tym wszystkim (partnerom, patronom, wolontariuszom) należą się słowa wspaniałego podziękowania. Jako inicjator i organizator realizacji już 21 edycji mazurskich pokazów lotniczych, obecnie dziękuje tym tekstem i za pośrednictwem mediów. W przygotowaniu są certyfikaty dla wszystkich zasłużonych a dla dających najważniejsze wsparcie specjalne dyplomy. Zostaną wręczone w szczególnych okolicznościach. Moim celem było i jest, organizacja mazurskich pokazów lotniczych dobrze służyć regionowi. Biorąc pod uwagę, że są to: najdłużej w Polsce organizowane pokazy, największe cywilne w Polsce i jedyne tego typu w Europie (na wodzie i nad j. Niegocin), w pełni „non profit” i nie biletowane, swobodnie oglądane z jachtów, statków i brzegów j. Niegocin przez ponad 200 tys. osób, mnie te efekty sprawiają satysfakcję ale chciałbym aby każdy mieszkaniec Mazur a szczególnie Giżycka czuł się dumny ze swojej mazurskiej imprezy, na miarę międzynarodową ale zlokalizowaną właśnie w Giżycku. Przystępując do organizacji 22-giej edycji mazurskich pokazów lotniczych, już dziś zapraszam wszystkich współpracy na rzecz „Mazury AirShow 2020”.

Źródło: Stanisław Tołwiński

 

_AAA1846qq.jpg

_AAA1542qq.jpg

_AAA1523qq.jpg

_AAA1512qq.jpg

_AAA1506qq.jpg

_AAA1504qq.jpg

_AAA1501qq.jpg

_AAA0999qq.jpg

a.jpg

Źródło: Mazury AirShow