jolaEBACE1We wtorek, 21 maja b.r. w Genewie rozpoczęły się największe w Europie targi lotnictwa biznesowego EBACE 2019 (European Business Aviation Conference and Exhibition). Corocznie impreza ta skupia liderów biznesu, producentów oraz ludzi zaangażowanych we wszystkie aspekty lotnictwa biznesowego.

EBACE jest organizowane przez European Business Aviation Association (EBAA), wiodące stowarzyszenie przemysłu lotniczego w Europie oraz National Business Aviation Association (NBAA), wiodący głos dla przemysłu lotniczego w Stanach Zjednoczonych. Wystawa ma kształt trzydniowej imprezy i odbywa się po raz siedemnasty w Genewie. Mimo, że EBACE jest najważniejszym w Europie wydarzeniem poświęconym wyłącznie lotnictwu biznesowemu, wśród uczestników znajdziemy przedstawicieli tej branży z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej. Impreza odbywa się w Palexpo, nowoczesnym centrum kongresowym, znajdującym się tuż przy międzynarodowym lotnisku Genewa-Cointrin (IATA: GVA, ICAO: LSGG).

Tematem przewodnim tegorocznych targów są zmiany branży spowodowane rozwojem nowych technologii oraz biopaliwa.
„Ten tydzień pokaże, jak zmienia się lotnictwo biznesowe na naszych oczach” - powiedział podczas sensji otwierającej tegoroczne targi Ed Bolen, prezes i dyrektor generalny NBAA. „To, co nasza branża zawsze robi - ewoluuje, dostosowuje się i prowadzi do bycia częścią przyszłości”.
Na tegorocznym EBACE, na ponad 40.000 metrach kwadratowych powierzchni wystawowej, prezentuje się prawie 400 firm związanych z lotnictwem biznesowym z całego świata, a na płycie genewskiego lotniska można zobaczyć ponad pięćdziesiąt samolotów największych producentów tejże branży.

 jolaEBACE2

 

 

Relacja Jolanta Janczyk