20160528 Aerofestival 002Największy festiwal lotniczy 2016 zakończony! W sobotę, na poznańskiej Ławicy byliśmy świadkami niesamowitych wydarzeń. Wszyscy obecni na pewno potwierdzą, że emocji nie brakowało!

 

 

 

 

 

A ci, którzy nie byli zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją!

 

 

50 statków powietrznych na niebie, wystawa maszyn lotniczych i rodzinna piknikowa atmosfera – tak można podsumować tegoroczne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Aerofestival. Widzowie mogli zobaczyć na niebie prawie 720 minut pokazów.

 

 DSC3333

foto: Grzegorz Jaskulski

 


Największą popularnością cieszyły się występy grup akrobacyjnych i solistów na odrzutowcach. Siły Powietrzne RP z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Weterana, zadedykowały pokaz solowy F16 Jastrząb z Tiger Demo Team, tym którzy polegli w służbie ojczyzny.

 

20160528 Aerofestival 002

foto: Maciej Oleszko

 


Dreszczyk emocji wzbudził też zespół Scandinavian Airshow Wingwalking, czyli damski duet spacerujący po skrzydłach amerykańskiego dwupłatowca Grumman G-164 AG-Cat, który dodatkowo wykonywał serię beczek i pętli. Pokazy zamknął występ Baltic Bees, zespołu akrobacyjnego latającego na odrzutowych samolotach szkoleniowych produkcji czeskiej L-39 Albatros. 

 

Piloci z Łotwy przygotowali nowy program, który po raz pierwszy zaprezentowali właśnie w Poznaniu.

 

Uczestnicy Aerofestivalu 2016 mieli również szansę odwiedzić nasze stoisko.