cumulusy2015 gala 25Plebiscyt CUMULUSY 2015 zakończony! Oficjalna Gala, podczas której rozdano statuetki odbyła się w minioną sobotę. Oto zwycięzcy:

 

 

 

 


W sobotę redakcja Samoloty.pl wzięła udział w Finałowej Gali rozdania nagród CUMULUSY 2015. Uroczystość miała miejsce w Airport Hotel Okęcie w Warszawie.
Wyłoniono 10 najlepszych, polskich sportowców lotniczych, a wśród nich laureata Statuetki Złotego Cumulusa2015 oraz nagrodę główną w wysokości 10 000,00 zł. Zwycięzcą okazał się...  Łukasz Wójcik, który otrzymał statuetkę z rąk Dyrektor hotelu, pani Elżbiety Nitsze.

 

cumulusy2015 gala 15

foto: Samoloty.pl

 

Drugie miejsce oraz statuetkę Srebrnego Cumulusa otrzymali  Daniel Walkowiak i Olga Karwańska, natomiast trzecie miejsce należało do Wojciecha Bógdał.

 

cumulusy2015 gala 11

foto: Samoloty.pl

 

Wszyscy pozostali laureaci otrzymali nagrody, dyplomy i Błękitne Cumulusy. Kolejne miejsca wyglądały następująco:
4. Przemysław Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz
5. Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski
6. Marcin Skalik
7. Adam Czeladzki
8. Łukasz Błaszczyk
9. Tomasz Krotecki i Ewelina Krotecka
10. Marcin Bernat

 

cumulusy2015 gala 14

foto: Samoloty.pl

 

Przygotowana w staranny sposób Gala była pełna niespodzianek i atrakcji. Poprowadzona przez konferansjerów – Paulina Sykut-Jeżynę oraz Radka Brzózkę, którzy w rewelacyjny sposób przedstawili wszystkim Gościom ideę przyświecającą stworzeniu plebiscytu, rodzaje dyscyplin lotniczych oraz zawodów, w jakich rywalizują nasi podniebni mistrzowie.

 

cumulusy2015 gala 05

foto: Samoloty.pl

 

Podczas uroczystości organizatorzy wręczyli nagrodę specjalną za „ niezłomnego ducha walki, wielkie serce do latania, ale też serce otwarte i chętne do pomagania innym ludziom we wzbijaniu się w powietrze, za otwieranie nieba i szerokich horyzontów dla osób niepełnosprawnych” – Złotego Cumulusa z Diamentem. Nagroda ta została wręczona przez Macieja Stroińskiego, a otrzymał ją Adam Czeladzki, który wraz z kolegami odbierał nagrodę na symbolicznym wózku inwalidzkim.  Był to gest mający wspierać Adama Czeladzkiego, podopiecznego Fundacji Avalon Extreme. Hasło przyświecające tej akcji to:
„To mogłem być ja to możesz być ty! Ostrożnie i z rozwagą w sezonie 2016”

 

cumulusy2015 gala 21

foto: Samoloty.pl

 

Kolejne wyjątkowe i bardzo specjalne wyróżnienie otrzymała Pani Agnieszka, która okazała się wspaniałym kibicem sportów lotniczych. Na co dzień wspiera swojego wnuka – Wojciecha Bógdał w rozwijaniu pasji i walkę o realizację lotniczych marzeń. Uhonorowana została dyplomem oraz bukietem tulipanów.

 

cumulusy2015 Błaszczyk kibic

Pani Agnieszka i Pan Krzysztof Sondej / foto: M. Błaszczyk

 

Galę zwieńczyły występy artystyczne, które dostarczyły wszystkim obecnym niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Pierwsza wystąpiła utalentowana Agnieszki Flis „Agnes Violin”, która zachwyciła przepiękną grą na skrzypcach. Oklaskom nie było końca.

 

Cumulusy2015 Niewiadomski Agnes

Agnieszki Flis / foto: K. Niewiadomski

 

Gościem Specjalnym był natomiast Rafał Brzozowski, który wprawił wszystkich w wyśmienity humor, a także spowodował, że goście ostatecznie świętowali tańcząc na parkiecie. Wszyscy bawili się rewelacyjnie.

 

Cumulusy2015 Niewiadomski  brzozowski

Rafał Brzozowski / foto: K. Niewiadomski


Patronatem Honorowym wydarzenia był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy sukcesów oraz jeszcze większej pasji w realizacji lotniczych celów.

Gratulacje składamy również organizatorom, a w szczególności Panu Krzysztofowi Sondejowi.

Już czekamy na II edycję – CUMULUSY 2016.

 

cumulusy2015 gala 02

foto: Samoloty.pl

 

cumulusy2015 gala 04

foto: Samoloty.pl

 

cumulusy2015 gala 03

foto: Samoloty.pl

 

 

cumulusy2015 gala 12

foto: Samoloty.pl

 

cumulusy2015 gala 10

foto: Samoloty.pl

 

 

Cumulusy2015 Niewiadomski  trofea

foto: K. Niewiadomski