lotniskoJuż dzisiaj rozpoczęła się 8 edycja międzynarodowej Konferencji i Wystawy LOTNISKO 2016. Organizatorem wystawy jest Zarząd Targów Warszawskich S.A.

 

 

 

 

 

Spotkanie ma miejsce w hotelu Novotel Warszawa Airport w Warszawie i biorą w nim udział najlepsi specjaliści krajowi oraz zagraniczni z branży lotniczej. W konferencji biorą również udział przedstawiciele rządowi i samorządowi: prezydenci miast, burmistrzowie, zarządy lotnisk i linii lotniczych, firmy consultingowe oraz przedsiębiorstwa dostarczające nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne dla bezpieczeństwa portów lotniczych.

 

logo

 

Celem IX Międzynarodowej Konferencji i Wystawy LOTNISKO 2016 jest przedstawienie rozwiązań, technologii, produktów i usług niezbędnych dla dalszego rozwoju i modernizacji lotnisk, infrastruktury, organizacji ruchu lotniczego i zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów i mienia. Bezpieczeństwo pasażerów, mienia oraz operacji lotniczych jest jedną z najważniejszych części konferencji. Poruszane tematy będą jednak koncentrować się wokół doświadczeń związanych z infrastrukturą wojskową i możliwego w tym kontekście lądowania cywilnych statków powietrznych.

Jak czytamy na stronie ZWT: "Nowoczesny port lotniczy to nie tylko ten, który może przyjmować samoloty nowej generacji lub umożliwia lądowanie bez widoczności - to w warunkach polskich i, szerzej, europejskich, port lotniczy potrafiący budować przewagę konkurencyjną. Jest to jeden z tematów najbliższej edycji konferencji Lotnisko."

Dodatkowo prezentowana jest wystawa ilustrująca zagadnienia związane z infrastrukturą lotniskową i okołolotniskową. Można na niej zobaczyć m. in. radary, urządzenia do prześwietlania bagaży, sprzęt przeciwpożarowy czy stacje meterologiczne.

W tegorocznej konferencji tematyka jednego z paneli dyskusyjnych koncentrowała będzie się na inwestycjach, modernizacji i doświadczeniach zbieranych w oparciu o infrastrukturę lotnisk wojskowych, w tym także w kontekście możliwego lądowania cywilnych statków powietrznych.