rafal milczarski-2Jak poinformowało wczoraj biuro prasowe PAP Polskie Linie Lotnicze LOT mają nowego prezesa. Został nim absolwent wydziału nauk ekonomicznych Uniwersytetu Cambridge – Rafał Milczarski.

 

 

 

 

 

Rafał Milczarski to specjalista od kolei, który swoje doświadczenie zdobywał m. in. W banku UBS w Zurychu oraz JP Morgan w Londynie. Zaraz po studiach pracował w firmie Foster Yeoman Limited w Wielkiej Brytanii, w dziale logistyki morskiej i kolejowej.

 

rafał milczarski

foto: gospodarka.dziennik.pl

 

 

Był również współtwórcą jednego z pierwszych prywatnych przewoźników towarowych w polskich kolejach (Kolej Bałtycka S.A.)

Nie rozstrzygnięty pozostał natomiast konkurs na stanowisko członka zarządu ds. Handlowych (w czwartek najpewniejszym kandydatem na to stanowisko był Emil Dembski, który odpowiada za finanse w Volvo Car Poland).

Nowy prezes LOT-u będzie odpowiedzialny za ukończenie restrukturyzacji spółki. W tym celu już niedługo zostanie przeprowadzony specjalny audyt. Jednym z problemów jest również spór z pracownikami, którzy zaskarżyli poprzedniego prezesa – Sebastiana Mikosza – który zmienił system płac na uzależniony od efektywnie przepracowanych godzin. Dotychczasowe rozprawy były orzekane na korzyść pracowników. Jeśli ostatecznie to oni wygrają spór, wówczas LOT będzie musiał wypłacić poszkodowanym 50 mln zł. Jest to duże zmartwienie spółki, która nie dysponuje taką kwotą.

W chwili obecnej została zmieniona cała kadra zarządzająca spółki. Z pracą pożegnali się m. in. Marcin Celejewski – członek zarządu ds. Finansowych, czy Monika Kiełtyka-Michna, która odpowiadała za sprawy korporacyjne.