bocianPrzygotowaliśmy dla Was 11 najchętniej czytanych artykułów z 2015 roku:

 

 

 

 

Numer 11:
Samoloty lecą na EFA Prague 2015
"W dniach 11-13 czerwca, w Pradze odbędzie się Europejski Festiwal Lotniczy pod nazwą The European Festival of Aviation (EFA) Prague. Impreza jest dobrą okazją dla firm z szeroko pojętej branży lotniczej do promowania swoich produktów i usług."

Numer 10:

Zwroty w języku angielskim, które warto znać na lotnisku

"Podstawowe zwroty w języku angielskim zdecydowanie ułatwią pobyt na zagranicznym lotnisku i samą podróż."

 

Numer 9:

Jeśli leciałeś kiedyś samolotem, to najprawdopodobniej były w nim części wyprodukowane w Kaliszu

Rozmowa z Omarem Saoudi, managerem Wielkopolskiego Klastra Lotniczego z siedzibą w Kaliszu.


Numer 8:

Oblodzenie gaźnika – niebezpieczeństwa w locie
"Zjawisko oblodzenia gaźnika jest jednym z większych zagrożeń dla pilotów General Aviation. Znaczna część samolotów z tej grupy napędzana jest silnikami tłokowymi z gaźnikowym układem dostarczania paliwa. "


Numer7:
Wspomnienie o lotniczej eskadrze: Thank you Mr. Kościuszko
Artykuł napisany przez Konrada Rydołowskiego:
"Rok po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i powrocie na mapy świata i Europy, przyszło nam bronić wschodniej granicy. Zagrażała nam polityka, którą prowadziła Rosja Radziecka. Z tego zdawali sobie sprawę co wybrani politycy w Warszawie. Nie była to groźba, która ograniczała do słów i potrząsania szabelką na Kremlu."

 

Numer 6:
Jak wygląda lot Airbusem A 380 Emirates Airlines:
Artykuł przygotowany przez Michała Stolarewicza: "Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami podczas lotu na trasie Dubaj – Londyn, największym pasażerskim samolotem świata czyli Airbus A380. Jest to czterosilnikowy, dwupoziomowy samolot, który na swój pokład może zabrać nawet 850 pasażerów..."

 

Numer 5:

Dyskusja - zasadność istnienia regionalnych portów lotniczych w Polsce

"6 marca w serwisie World Finance opublikowano artykuł na temat „martwych” portów lotniczych w Europie, które są "przykładem marnotrawienia pieniędzy podatników". W treści artykułu pojawiły się negatywne opinie na temat trzech polskich porty lotnisk - łódzkiego, lubelskiego oraz rzeszowskiego, a zasadność ich lokalizacji poddana została pod wątpliwość. "

Numer 4:

Samoloty, które nie miały prawa latać, a jednak poleciały:
An-225 Mrija, największy samolot świata, waży 200 ton i pomimo tego (oraz kolejnych 200 ton ładunku) bez większego problemu odrywa się od ziemi. Są samoloty znacznie lżejsze, które też oderwały się od ziemi – choć większość nie na długo.

Numer 3:
XI Małopolski Piknik Lotniczy

Tekst przygotowany przez Kamila Stasiaka: "Co roku jedno z najstarszych lotnisk w Polsce i Europie- Rakowice-Czyżyny w Krakowie odżywa na nowo. Muzeum Lotnictwa Polskiego już po raz jedenasty zorganizowało Małopolski Piknik Lotniczy."

Numer 2:
Jak powstają turbulencje?

"Istnieją różne sposoby powstawania turbulencji oraz w różnych partiach atmosfery może ona występować. Bardzo silna turbulencja może stanowić istotne zagrożenie dla statków powietrznych."


Numer 1:
Praktyczny poradnik początkującego pasażera – przylot
"Co robić, gdy samolot już wyląduje a my opuścimy jego pokład. "