aerowatch FACTORYPięc lat temu AEROWATCH obchodziła setną rocznicę istnienia. Historia tej rodzinnej firmy, znanej z produkcji zegarków najwyższej jakości, jest zainspirowana bitymi, lotniczymi rekordami.

 

 

 

 

 

Początki AEROWATCH sięgają 1910 roku, kiedy to biznesmen Jacob Gutmann rozpoczął  produkcję zegarków kieszonkowych w La Chaux-de-Fonds, pod zarejestrowanym znakiem towarowym: Montres Aero" (ang. Aero Watch). Nazwa jest upamiętnieniem rekordów bitych w 1910 r, bowiem w styczniu Hubert Latham osiągnął 1000 metrów samolotem w Mourmelon, we Francji, a w Los Angeles francuski pilot Louis Paulhan, poprawił rekord wysokości do 1209 metrów. Na dokładkę, w czerwcu Brookings z Ameryki osiągnął wysokość 1335 metrów.

aerowatch rekord 

 

AEROWATCH miało w planach ekspansję na cały świat, a umożliwić to miał rozwój lotnictwa (stąd nawiązanie w nazwie).

Firma ta obecnie, znajduje się w rękach tradycyjnej zegarmistrzowskiej rodziny Bolzli, którą kieruje Denis Bolzli. Właściciel szanuje i kultywuje idee założycieli firmy, wykorzystując tradycje zegarmistrzowskiego rękodzieła i stylistyki zegarków klasycznych, ze szczególną dbałością o dopracowanie detali i najwyższą jakość użytych materiałów. To wszystko przekłada się na doskonałą reputację AEROWATCH. Obecnie zegarki te dostępne są w 115 sklepach w rodzimej Szwajcarii oraz 48 krajach całego świata, w tym w Polsce.  Jeszcze na początku stycznia roczna produkcja zegarków plasowała się na poziomie 25 000szt.

 

aerowatch rodyina

 

AEROWATCH to unikatowy styl i tożsamość. Aby możliwa była jego sprzedaż, każda sztuka przechodzi przez szczegółowy, trzy etapowy, ręczny proces kontroli jakości.Każdy zegarek produkowany jest ręcznie w Szwajcarii. Wyposażony w mechanizmy automatyczne lub manualne, a także jedynie w certyfikowane mechanizmy kwarcowe, objęty jest dwuletnią gwarancją producenta. Do tego trzeba dodać, że wszystkie zastosowane szkła są szafirowe.


Przykładem kunsztu zegarmistrzowskiego są zegarki szkieletony, których nazwa pochodzi od urzekających, szkieletowych konstrukcji mechanizmu. Wykonanie takiego egzemplarza wymaga  mistrzowskich umiejętności i doświadczenia.

 

aerowatch szkieletor
Aerowatch Renaissance Big Mechanical Skeleton

 

 

W swojej ofercie AEROWATCH ma również klasyczne linie, takie jak: kolekcja 1942. Powstała ona w hołdzie Maximowi Crevoisier,  który w 1942 wyznaczył zupełnie nowy kierunek rozwoju firmy.

aerowatch 1910

Aerowatch 1942 Moon Phases

 

 

Upamiętnieniem setnej rocznicy powstania była seria hommage 1910:

aerowatch hommage

Aerowatch 1942 Automatic

 

Obecnie zegarki AEROWATCH cechuje bezkompromisowa dbałość o szczegóły i jakość oraz niepowtarzalny, charakterystyczny design.

 

Więcej informacji na: aerowatch.pl