5 Noc w ILOT 10Z przyjemnością informujemy, że już po raz 6 Instytut Lotnictwa organizuje największą w Warszawie imprezę edukacyjną  „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Jako patron medialny zapraszamy wszystkich serdecznie!

 

 

 

 

Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 października 2015, na terenie Instytutu Lotnictwa w Warszawie w godzinach 17:00-23:00. Głównym założeniem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. Cała zabawa będzie poprzedzona II Biegiem Instytutu Lotnictwa. Wstęp jest całkowicie bezpłatny!

 

Plakat-66

 

Prof. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.powiedział: – Ta niezwykła impreza skierowana jest do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki a także dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. To nie lada gratka dla amatorów nowinek technicznych i fotografów. Coś interesującego dla siebie znajdą zarówno przedszkolaki, jak i ich rodzice, czy dziadkowie. To impreza dla wszystkich mieszkańców województwa warszawskiego, choć co roku mamy też wielu gości z całej Polski.

 

5 Noc w ILOT 12

 

 

5 Noc w ILOT 7


Patronat nad 6 Nocą w Instytucie Lotnictwa objęli m. in. : Komisja Europejska, Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Warszawy, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Centrum Nauki Kopernik.

 

5 Noc w ILOT 5

 

– Nasza inicjatywa co roku uzyskuje wsparcie merytoryczne wspaniałych partnerów. W tym roku na przykład Centrum Nauki Kopernik udostępni część tajemnic ze swoich przepastnych zbiorów. Instytut Pamięci Narodowej przygotował niesamowite centrum zabawy z najnowszymi grami o tematyce lotniczej. Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów pokaże grupę mobilnych robotów. Ponadto będą warsztaty rzeźbienia w lodzie, warsztaty nocnej fotografii lotniczej, największa wystawa bezzałogowców. Będzie można samodzielnie przeprowadzić badania naukowe, sprawdzić zdolności organizmu na przeciążenia, pojeździć poduszkowcami. Pojawią się bohaterowie słynnych filmów s-f – powiedział Marek Gospodarczyk szef imprezy.

 

5 Noc w ILOT 9

 

 

5 Noc w ILOT 6

 

Historia pokazuje, że co roku w wydarzeniu bierze udział coraz więcej osób. W ubiegłym roku było to ponad 20 000, dlatego w tym roku zaplanowano jeszcze więcej atrakcji. Uczestnicy będą mogli obejrzeć z bliska ponad 20 samolotów i śmigłowców, a do tego najnowsze wiatrakowce,  latające bezzałogowce,  symulatory lotu, gigantyczne silniki lotnicze, łaziki marsjańskie,  tunele aerodynamiczne (w tym największy w Polsce), laboratoria materiałowe, mobilne roboty,  najnowocześniejsze mikroskopy i lotnicze artefakty archeologiczne. Wszyscy uczestnicy będą mogli również spotkać pilotów cywilnych i wojskowych oraz  kosmonautów, ekspertów w dziedzinie technik lotniczych, porozmawiać z przedstawicielami warszawskich lotnisk, a także obserwować warszawskie niego przez  nowoczesne teleskopy.

 

O pięciu poprzednich oraz tegorocznej imprezie można przeczytać pod adresami:
www.nocwinstytucielotnictwa.pl
www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa.pl