capsule hotelWakacje już za nami, ale z myślą o miłych wspomnieniach i planach przyszłorocznych, przedstawiamy niezwykłe hotele. Łączy je jedno – oryginalność. Zapraszamy do pełnego wrażeń przewodnika, po nietypowych noclegach:

 

 

 

 


Hotel Lodowy

Jukkasjarvi

 

Położony w szwedzkiej  Jukkasjarvi Ice Hotel  to obiekt zbudowany jest z ton śniegu i lodu. Miejsce wyjątkowe, posiada wspaniałe korytarze z lodowymi filarami. Pokoje przypominają komnaty  z zamku Królowej Śniegu. Wyposażone są w lodowe stoły i krzesła, lodowy bar, gdzie drinki serwowane są oczywiście w szklankach z lodu, czy lodowe postumenty na łóżko, które przykryte są skórami reniferów. Co prawda, nocleg w nim nie należy do tanich, ale z pewnością wart jest swojej ceny. Hotel roztapia się, kiedy mija zima. Wrażenie robi fakt, że wykucie takiego hotelu w bryłach lodu wymaga ogromnej ilości pracy i energii.


Podwody hotel

 

podwodny

 

Szwecja oferuje również hotel położony w połowie nad, a w połowie pod wodą. Utter Inn znajduje się na środku jeziora Malaren i jest to niejako kompleks domków, w których zamieszkać może jednie dwoje gości. Część znajdująca się nad wodą to mały domek z drewna, pomalowany na czerwony kolor. Pod nim mieści się komora, zanurzona w wodzie. Są tam specjalne okna, dzięki którym można podziwiać podwodny świat. Oba poziomy łączy rura z drabinką, służącą do przechodzenia. Hotel dysponuje łazienką i kuchnią.


Hotel na drzewie

 

tree hotel

 

Jeszcze jednym wyjątkowym hotelem w Szwecji jest położony w mieście Harads hotel na drzewie, czyli Tree Hotel. Jest to niewątpliwa gratka dla wszystkich tych, którzy marzyli kiedyś o tym, by mieć własny domek na drzewie. Dziś Tree Hotel pozwala zamieszkać w jednym z kilku domków zamontowanych na wysokości ok. 4-6 metrów nad ziemią. Niewątpliwym plusem jest fakt, że wnętrza są ogrzewane, dlatego można w nich zamieszkać nawet zimą, zajmują od 15 do 30 m2 i posiadają niezwykłe kształty. Jeden wykonany został ze szkła oraz aluminium i swym wyglądem przypomina kostkę, a inny kojarzy się z UFO. Nocowanie w takim miejscu to fajne doświadczenie.


Hotel w beczkach

 

 Stavoren

 

Stavoren położone w Holandii ma w swojej ofercie bardzo przytulny hotel -beczkę. Są to miejsca o pojemności kilkunastu tysięcy litrów wyposażone w drzwi i okna, a także w pełni urządzone w środku. Standardem są tam bowiem łazienki i telewizory. Małym minusem może być jednak fakt, że hotel wykonany jest z oryginalnych beczek, w których przechowywano wino, zatem gościom nieustannie towarzyszy zapach wina.


Berlińskie cudo

 

propeller

 

Berlin natomiast ma do zaoferowania Propeller Island Hotel, obiekt który posiada ponad 30 pokoi, ale każdy z nich jest ... dziwny. Jest np. pomarańczowy pokój, w którym absolutnie wszystko – podłoga, ściany, sufit, wszelkie sprzęty mają pomarańczową barwę, pokój The Table - gdzie łóżko jest wielkim talerzem, czy pokój Forest - w którym łóżko znajduje się na stosie drewnianych bali.


Hotel solny

 

hotel sol

 

Na pustyni Salar de Uyuni, w Boliwii znajduje się natomiast hotel w całości zbudowany z soli. Jest to  pozostałość słonego jeziora. Wnętrze jest ogrzewane, a w pokojach znajdują się fotele i ławy wykonane z bloków solnych.

***
Informacja prasowa

Centryfly.pl