WHC 2015 fot.Marcin Boski 8Dzisiaj na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Przylep w Zielonej Górze zakończyły się 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI. Najlepsi okazali się Rosjanie, a najlepsza polska drużyna zajęła 8 miejsce.

W klasyfikacji generalnej mistrzami świata zostali Oleg Puajukas i Maxim Sotnikov. Rosja triumfowała również w klasyfikacji drużynowej, tuż przed Białorusią i Ukrainą.  8 miejsce, zarazem najlepsze wśród polskich załóg, zajęli Michał i Marcin Szymborscy, natomiast wicemistrzami świata w klasyfikacji juniorów zostali Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski

Michal i Marcin Szamborscy fot.Marcin Boski

Michał i Marcin Szamborscy / fot.Marcin Boski

W klasyfikacji generalnej mistrzami świata zostali Oleg Puajukas i Maxim Sotnikov. Rosja triumfowała również w klasyfikacji drużynowej, tuż przed Białorusią i Ukrainą.  8 miejsce, zarazem najlepsze wśród polskich załóg, zajęli Michał i Marcin Szymborscy, Rosja okazała się najlepsza również wśród kobiet. Z punktacją 1151,0 pkt najlepsza okazała się załoga Liudmily Kosenkov’ej i Eleny Prokofyev’owej. Tuż za nimi znalazły się Galina Shpigovskaja  i Ljubov Gubar (1125,4 pkt.) oraz Irina Didenko i Svetlana Gumbatova (1102,0 pkt.). Jedyna kobieca załoga z Polski, reprezentowana przez Marię Muś i Magdalenę Woś zajęła piąte miejsce (842,1 pkt.).natomiast wicemistrzami świata w klasyfikacji juniorów zostali Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski

WHC 2015 fot.Marcin Boski 1

W ostatni dzień Światowych Mistrzostw Śmigłowcowych licznie zgromadzona publiczność mogła oglądać ewolucje i loty demonstracyjne, które zapierały dech w piersiach. Ponadto to rozegrano dodatkową, nie zaliczającą się do klasyfikacji mistrzostw konkurencję dodatkową – wyścigi równoległe (heli races). W niej również najlepsi okazali się Rosjanie – zajmując całe podium.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Naszym, serdecznie gratulujemy.