chopin-airport-city-1 enlarge małe

Jeszcze w  tym roku ma ruszyć budowa pięciogwiazdkowego hotelu wchodzącego w skład kompleksu Chopin Airport City. To pierwszy etap w budowie kompleksu, który ma stanowić  element lotniczego miasteczka położonego w południowej części Warszawy.

 

 

 

 

Inwestycja będzie się mieścić przy głównej drodze dojazdowej do Lotniska Chopina, a jej powierzchnia całkowita wyniesie 22,5 ha.

Oprócz hotelu na terenie miasteczka znajdować się będą wysokiej klasy nowoczesne biurowce, hotele klasy premium i ekonomicznej,  centrum konferencyjne z jedną z największych sal w Warszawie oraz środki rekreacyjne.  Miejsce to będzie przeznaczone nie tylko dla biznesmenów, ale i dla turystów, czy Warszawiaków, którzy dzięki bezpośredniemu połączeniu kolejowemu, będą mogli z łatwością przedostać się na teren kompleksu. Ruch drogowy na terenie Chopin Airport City ma być ograniczony. Projekt zakłada oparcie komunikacji głównie poprzez ruch pieszy. Galerie i restauracje i miejsca rekreacji mają umożliwić stworzenie przestrzeni dogodnej dla pracy  i wypoczynku jednocześnie.Dzięki zagospodarowaniu terenów oczkami wodnymi projekt będzie posiadał ponad 30% powierzchni biologicznie czynnej.

 

chopin-airport-city-4 enlarge


Chopin  Airport City ma stanowić nowoczesny park biznesowy, przyciągający największe międzynarodowe koncerny. Jest to jednocześnie odpowiedź na pojawiający się trend, polegający na budowaniu miasteczek biurowo-handlowych wokół największych lotnisk świata.

Warszawa plasuje się na 12 pozycji jeżeli chodzi o najbardziej atrakcyjne miejsca pod inwestycje, na świecie.

 

 

chopin-airport-city-2 enlarge

 

Póki co, jest to pierwszy i jedyny taki projekt w Polsce, zainicjowany przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

 

foto: materiały chopinairportcity.com