higiena lotZbliża się okres wyjazdów na wakacje. Samoloty to prawdziwa rewolucja w podróżowaniu – dzięki nim możemy szybko i wygodnie dostać się praktycznie wszędzie. Niestety, długie trasy nie należą do zbyt komfortowych. Minusem są ograniczone warunki sanitarne i zbyt suche powietrze, co powoduje, że szybko po wejściu do samolotu można poczuć się niewygodnie. Przed taką sytuacją można jednak się zabezpieczyć – wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria i pamiętać o kilku podstawowych poradach, aby nawet po wyjściu z samolotu czuć się dobrze.

Co warto ze sobą zabrać?

Pod ręką warto mieć przede wszystkim podstawowe artykuły higieniczne takie jak:

  • chusteczki higieniczne i chusteczki nawilżane, także do higieny intymnej
  • krem nawilżający do twarzy i rąk
  • szczoteczka i pasta do zębów
  • krople nawilżające do oczu
  • jednorazowe nakładki higieniczne na deskę sedesową
  • akcesoria do włosów, na przykład gumka, spinki, opaska
  • dodatkowe skarpetki

Gdy chcesz czuć się zawsze świeżo podczas lotu samolotem, pamiętaj o następujących poradach:

Włosy

Jeżeli będą miał formę koku, kucyka czy warkocza, nie będą tak przeszkadzały, a przy tym zminimalizuje się ryzyko ich poplątania i szybszego przetłuszczenia.

Makijaż

Najlepiej zrezygnuj z makijażu, ale jeżeli chcesz go nałożyć, wybierze lekki podkład lub puder i delikatnie podkreśl oczy. Nie wykonuj ciężkiego makijażu, który szybko się zniszczy i będzie niewygodny, gdy będziesz chciała przetrzeć twarz. Weź też ze sobą balsam do ust, który przyda się do ich pielęgnacji – ze względu na suche powietrze usta szybko pierzchną w samolocie.

Twarz

Zastosuj chusteczkę nawilżającą lub umyj twarz. Rób to to jakiś czas, aby usunąć zanieczyszczenia i pot. Pamiętaj o tym, żeby zastosować potem krem nawilżający, który zabezpieczy skórę przed nadmiernym przesuszeniem.

Zęby

Nie zapomnij o tym, aby na pokład zabrać szczoteczkę do zębów. Myj zęby po posiłkach, możesz także zabrać z sobą miętowe gumy do żucia. Twój oddech będzie świeży, a osad na zębach zniknie.

Korzystanie z WC

Warto mieć ze sobą specjalne papierowe nakładki na toaletę – są jednorazowe i łatwe w użyciu, doskonale zabezpieczają przed ewentualnymi infekcjami wynikającymi z korzystania z publicznej toalety.

Ręce

Myj od czasu do czasu ręce, zwłaszcza wtedy, gdy czujesz, że stają się lepkie. Nie zapominaj o myciu rąk po skorzystaniu z toalety. Po umyciu rąk możesz je nakremować, by zabezpieczyć je przed suchością.

Stopy

Co 6 godzin zmieniaj skarpetki lub rób to częściej, jeżeli czujesz się nieświeżo. Spocone stopy dają duże uczuciedyskomfortu. Skarpetki zmieniaj w toalecie. Zanim założysz nową parę, przetrzyj stopy nawilżającą chusteczką.

Higiena intymna

Korzystaj z chusteczek nawilżanych przeznaczonych do higieny intymnej. Pozwolą ci czuć się świeżo. Używaj ich najlepiej po każdej wizycie w toalecie.

Oczy

W suchym powietrzu w samolocie oczy szybko stają się także wyschnięte, dodatkowo pieką, robią się czerwone i spuchnięte. Stosuj profilaktycznie krople do oczu, które będą mogły utrzymać twoje oczy w komfortowym stanie.

Rozciągnij się

Nie spędzaj zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej. Co kilka godzin wstań i rozciągnij się, poprawisz w ten sposób krążenie i rozciągniesz mięsnie.

 

Źródło: centerfly.pl