Interesujesz się lotnictwem? Od zawsze chciałeś(aś) zasiąść za sterami samolotu i poczuć się jak ptak? Obecnie każdy z nas może na chwilę stać się pilotem szybowca lub samolotu ultralekkiego, a to za sprawą lotów zapoznawczych.

 

 

 

Loty zapoznawcze to po pierwsze szansa na sprawdzenie czy rzeczywiście chciałbyś(łabyś) zostać pilotem samolotu, a po drugie zapoznanie się z możliwościami maszyny i sposobem prowadzenia szkoleń.

Weź udział w podstawowym szkoleniu samolotowym, na którym poznasz podstawowe i niezbędne wiadomości teoretyczne, podstawowe zasady pilotażu, zwiedzisz ośrodek szkolenia i lotnisko, zobaczysz jak pracuje się na lotnisku i szkoli adeptów lotnictwa.

Po krótkim przygotowaniu naziemnym z meteorologii, zasad pilotażu, łączności i przygotowania samolotu do lotu, zasiądziesz za jego sterami. W asyście instruktora odbędziesz lot zapoznawczy. W czasie lotu można nauczyć się podstawowych zasad pilotażu - lotu po prostej i zakrętów.

Każdy, kto zdecyduje się na odbycie takiego lotu otrzyma nagranie z lotu w jakości HD – kamerę zamontowana jest w kabinie, więc widać zarówno uczestnika lotu, jego reakcje, jak również to co dzieje się wokół. Film to świetna pamiątka, która będzie przypominać o tych niezwykłych chwilach.

 

Loty odbywają się zwykle w weekendy (istnieje również możliwość lotu w tygodniu). W przypadku złych warunków meteorologicznych (zbyt silny wiatr, opady, słaba widzialność), loty mogą zostać przełożone na inny termin.

 

 

 

szybowcowe mistrzostwa polski 02Szybowce w akcji

 

 

Kontakt w sprawie lotów: redakcja@samoloty.pl