Bartosz Kołodyński , student Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym oraz pasjonat lotnictwa realizuje projekt ,w którym chce pokazać , że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Z samolotu Cessna 172 zamierza udokumentować  uroki naszego kraju. Chciałby także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

 

 

 

 

Bartosz Kołodyński jest studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuje się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończył III kl. szybowcową, następnie z powodów finansowych rozstał się na chwilę z lotnictwem. Powrót w przestworza rozpoczął ukończeniem podstawowego szkolenia spadochronowego i 2 lata temu udało mu się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędził ponad 150 h za sterami - w dzień oraz w nocy. Kolejnym etapem jaki chce podjąć jest uzyskanie licencji pilota zawodowego CPL(A). Poza lotnictwem interesujęe się mechaniką i motoryzacją minionej epoki : )

 

 

 

 

POMYSŁ I CEL

Jego pasją są także podróże. Do tej pory przez 4 lata wraz z paczką znajomych organizował studenckie nisko kosztowe  wyprawy leciwymi busikami – Żukiem i Mercedesem MB 100, głównie na południe Europy. Współny blog: http://alegdziejestesmy.blogspot.com/ Wówczas finansowali się sami, jednak ten projekt przerósł ich możliwości.

Teraz, realizując swój projekt, Bartosz chce pokazać, że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Zamierza przesiąść się do innego środka lokomocji – samolotu Cessna 172 i udokumentować z góry uroki naszego kraju. Chciałby także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

Zabiera ze sobą na pokład 3 osoby, które będą pomagały w realizacji projektu (filmowanie, zapisywanie informacji, notatek itp.) Poleci także z nim drugi pilot Adrian. Jeżeli ten projekt się powiedzie za rok planuje odbyć wyprawę (inspirując się wyprawami Tonego Halika) 4x4 „Polskie granice” leciwym (rok produkcji 1961) sowieckim samochodem terenowym Gaz 69 M (którego obecnie remontuje) odwiedzając miejsca sfotografowane z powietrza.

Początek tegorocznej wyprawy planuje na 22 sierpnia. Trasa jaką chce pokonać przebiega wzdłuż granic Polski. Startując z warszawskiego lotniska Babice (EPBC) planuje w ciągu około 8 dni pokonać dystans 1200 mil morskich  (ok. 2000 km). Każdego dnia zamierza odbyć ok. godzinny lot, po sfotografowaniu najbardziej malowniczych zakątków położonych na trasie lądować na kolejnym lotnisku. Zamierza wybrać urokliwe lotniska regionalne lub prywatne, które jego zdaniem zasługują na większe zainteresowanie. Oprócz samego lotu planuje zwiedzanie okolic lotniska.

Z każdego etapu przygotuje wideo i fotorelację  opublikowane na stronie projektu.  http://polskagora.blogspot.com/

 

 

 

NA CO ZBIERA?

Bartosz potrzebuję Waszego wsparcia do pokrycia kosztów paliwa i opłat lotniskowych (8000 zł).  Inne wydatki będą minimalne (na większości lotnisk znajdzie się kawałek łączki na namiot, miejsce gdzie będzie można doładować aparat i kamerę, wyżywienie – wiadomo - po studencku : ) Przemieszczanie się po ziemi autostopem (nie tylko by ograniczyć koszty, z doświadczenia wie, że w ten sposób od miejscowych można uzyskać wiele informacji o okolicznych atrakcjach, których próżno szukać w przewodnikach).

 

Liczymy na Waszą pomoc!

Dziękujemy za każde wparcie! : )

 

Link do projektu http://polakpotrafi.pl/projekt/polska-gora

 

Samoloty.pl są patronem medialnym projektu .