logoW dniach 09-12.04 odbyły się jedne z największych targów lotniczych na świecie, AERO Friedrichshafen 2014. Poniżej przedstawiamy relację z tego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne targi AERO Fridrishafen przeszły do historii. W tym roku nad Jeziorem Bodeńskim prezentowało się  606 wystawców z 35 krajów, a wystawę odwiedziło 33400 osób (w 2013 r – 32.600).

 

AERO 2011 Luftbild Mende

 

Uwaga odwiedzających skierowana była na nowe samoloty z segmentu Business jets, ultralighty oraz śmigłowce i drony dla zastosowań cywilnych. Techniczne innowacje dotyczące awioniki oraz elektronicznych systemów planowania lotu, symulatorów lotniczych, zarzadzania organizacjami lotniczymi również wzbudzały duże zainteresowanie. Bardzo dużą popularnością i dobrym odbiorem cieszyły się wykłady dotyczące rynku General Aviation  w Europie i na Świecie, zarówno w aspekcie ekonomicznym jak i technicznym.

Zgodnie z powszechną opinią AERO Fridrishafen jest najważniejszą imprezą targową segmentu General Aviation  w Europie i jednym z największych wydarzeń lotniczych na świecie. Targi zgodnie z założoną strategią stają się miejscem spotkań  profesjonalistów z całego świata, gdzie mogą się znaleźć fachowcy w jednym miejscu i czasie oraz podzielić niezbędną wiedzą dotyczącą bieżących trendów technicznych i handlowych branży GA. W trakcie ich trwania prezentowane są nowe statki powietrzne jak np.: Volocopter VC200 , czy nowy model TB 950 oraz projekty w fazie koncepcyjnej, jak również nowe modele awioniki.

 

77 AERO2014

 

Niezbędnym uzupełnieniem targów jest oferta ośrodków zajmujących się serwisem i utrzymaniem statków powietrznych i urządzeń lotniskowych, ośrodków szkolenia lotniczego oraz sklepów dla personelu latającego. W tym roku dało się zauważyć również szeroką propozycję lotnisk lokalnych, zainteresowanych wykorzystaniem swojego potencjału do operacji lotniczych General Aviation, a tym samym promocji swoich regionów. Ogólnie rzucała się w oczy duża ilość samolotów w kategorii ULL w różnym stadium zaawansowania prac, do wprowadzenia na rynek mających możliwość wykonywania operacji lotniczych z wody.

 

Szczegóły projektów będziemy prezentować na łamach samolotow.pl w najbliższym czasie.


 

tekst i zdjęcia. samoloty.pl