ILA Berlin 2014W tym roku odbędzie się już sto druga edycja targów ILA. Wystawę zorganizowano w Berlin ExpoCenter Airport przyległym do międzynarodowego lotniska Berlin Branderburg w Schonefeld (18 km od Berlina).Tegoroczna edycja ILA powraca do swojego tradycyjnego , wiosennego terminu i odbywa się w dniach 20-25.05. Pierwsze trzy dni imprezy (20-22.05.) przeznaczone są dla specjalistów z branży. W weekend (23-25.05.) targi są otwarte dla publiczności. Na te dni zaplanowano pokazy lotnicze z udziałem samolotów i helikopterów wszystkich typów, rozmiarów i ze wszystkich epok lotnictwa.

 

 

 

 

 

Międzynarodowa Wystawa Lotnictwa i Astronautyki ILA Belin to najstarsze i jedne z największych na świecie targów branżowych. Polska uczestniczy w odbywającym się co dwa lata wydarzeniu od roku 1992 . I to własnie nasz kraj 2 lata temu był oficjalnym partnerem Targów . W tym roku państwem partnerskim jest Turcja , która konsekwentnie bierze udział w Biennale ILA Berlin Air Show od 2008 roku. Liczba wystawców tureckich stale wzrasta.

Od momentu wprowadzenia koncepcji kraju partnerskiego, poprzednimi parnerami na ILA były Rosja, Indie w 2006 r. W 2008 r., w 2010 r. Szwajcaria i Polska w 2012 roku.

 

foto. ILA 2012 - Pokaz formacji   2x Zlin 50 LS, Zlin 526F, SoloFox, Grupa Zelazny

 

 

Za ogromnym sukcesem targów przemawiają liczy . W roku 2012 ILA Berlin odwiedziło 230 tys gości , w tym 125 tyś. stanowili specjaliści branży . Targi zgdomadziły 1243 wystawców ( w tym 60 z Polski ) z 46 krajów. Eksponowanych było 270 statków latających różnych typów, a wśród nich. m.in: najnowsze samoloty pasażerskie Airbus A380 i Boeing 747-8, wojskowe transportowce C-17, C-160 Transal i C-27J Spartan , wczesnego wykrywania, naprowadzania i zadań specjalnych Boeing E-3 Sentry AWACS i Lockheed P-3C Orion, tankowania i ewakuacji medycznej Airbus A310 MRTT, samoloty bojowe F-16, Tornado i  Eurofighter Typhoon, śmigłowce bojowe Tiger i NH-90 a także demonstrator nowych  technologii hybrydowy śmigłowiec Eurocopter X3.

 Pierwszy samolot z rodziny A320 wyposażony w  Sharklety

foto. ILA 2012 . Pierwszy samolot z rodziny A320 wyposażony w  Sharklety

 

Na tegorocznych targach swoje stoisko będzie miało Województwo Wielkopolskie skupiające firmy z branży lotniczej oraz klastry wspierające rozwój tej branży, posiadające siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego. Z przyjemnością informujemy , że portal Samoloty.pl znalazł sie w gronie wystawców .

Celem udziału Województwa Wielkopolskiego w targach jest stworzenie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z partnerami gospodarczymi oraz zwiększenie zdolności promocyjnych przedsiębiorstw.

Udział w targach organizowany jest w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy „Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce".

 

Tegoroczne targi na pewno powtórzą sukces poprzednich edycji.

 

Segmenty branżowe targów ILA :

 

CIVIL Aviation – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania w lotnictwie cywilnym, zwiększenie wydajności, wykorzystanie odnawialnych surowców, zmniejszenie poziomu hałasu, zarządzanie ruchem lotniczym i inne. Dla producentów samolotów, linii lotniczych, operatorów lotnisk, organizatorów ruchu lotniczego, przedstawicieli administracji.

 

Defense and Security – lotnictwo wojskowe. Samoloty i helikoptery bojowe i transportowe, elektronika lotnicza, systemy szkoleń, symulatory. Dla przedstawicieli władz, sił zbrojnych, instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i badawczych.

 

Space – satelitarna obserwacja Ziemi, eksploracja Układu Słonecznego, nawigacja, komunikacja i badania w warunkach przestrzeni kosmicznej. Dla przedstawicieli władz i sił wojskowych, agencji kosmicznych, instytucji naukowo-badawczych. Ekspozycja i forum organizowane wspólnie przez ESA, BMWi, DLR i BDLI na powierzchni 1500 m2.

 

International Suppliers Center – oddzielny dział poświęcony nawiązywania kontaktów między dostawcami komponentów, elementów ( od materiałów po całe podzespoły ), urządzeń i usług a odbiorcami tych produktów. Otwarte tylko w dni dla specjalistów

 

General Aviation – lotnictwo korporacyjne, biznesowe, sportowe i rekreacyjne, śmigłowce, samoloty z silnikami tłokowymi, samoloty ultralekkie, szybowce, motoszybowce i inne; maszyny, wyposażenie, usługi. Dla producentów, usługodawców i potencjalnych klientów.

 

foto. ILA 2012 . Polski akcent na targach ,samolot EM-11C Orka

 

 

Carrer Center – adresowane do studentów, absolwentów uczelni technicznych, specjalistów rozpoczynających karierę w branży lotniczej i technicznej, forum , mające na celu ułatwienie nawiązania kontaktów między pracodawcami i ich potencjalnymi pracownikami. W tym roku wprowadzone zostaną specjalne platformy komunikacyjne dla wyższych uczelni , czynne przez 2 dni : 23-24 mają.

 

foto. ILA Carrer Center 2012

 

 

Helicopter – dział poświęcony helicopterom z własnym terenem wystawowym i programem pokazów. Helikoptery do zadań specjalnych: ratownicze, policyjne, patrolowe, bojowe i inne. Wyposażenie, utrzymanie, innowacje.

 

Unmanned Aircraft Systems – Maszyny bezałogowe, systemy peryferyjne, stacje robocze, urządzenia czujnikowe. Dla przedstawicieli władz, instytucji naukowo – badawczych , dostawców, potencjalnych użytkowników .

 

Conferences – wszystkim działom towarzyszyć będzie bogaty program prelekcji, konferencji i pokazów.

 

Targom będzie towarzyszył bogaty program imprez towarzyszących, w tym atrakcyjne pokazy lotnicze: demonstracje przygotowane przez wystawców i loty prezentacyjne dla klientów.

 

Ceny biletów na targi ILA 2014

 

 

W przedstawicielstwie w Polsce

Online

Dla specjalistów na cały czas targów

108 euro

135 euro

Dla specjalistów jednodniowy *

30 euro

55 euro

Dla specjalistów jednodniowy studencki*

11 euro

-

Dla publiczności jednodniowy **

18 euro

22 euro

Dla publiczności jednodniowy studencki **

9 euro

14 euro

 

  • * do wykorzystania dowolnego dnia targów

  • ** do wykorzystania dtylko w dniach dniach 24-25.05

 

Informacje o targach można uzyskać również w przedstwicielstwie Messe Berlin w Polsce. Przedstawicielstwo prowadzi przedsprzedaż dla profesjonalistów w promocyjnych cenach Messe Berlin.

 

 

ILA BERLIN