Aeroklub Elbląski logoJesteśmy aeroklubem, który ciągle się rozwija, poszerza swoją ofertę. Przygotowaliśmy szereg szkoleń lotniczych, z których każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę lotniczą.  Rozpoczęliśmy zapisy na następujące szkolenia lotnicze:

 

 

 • szkolenie samolotowe do licencji pilota turystycznego PPL(A),

 • szkolenie samolotowe LAPL(A)

 • szkolenie szybowcowe,

 • szkolenie ultralight, do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich – nowość

 • szkolenie wiatrakowcowe, do świadectwa kwalifikacji pilota wiatrakowcowego – nowość

 

Wszelkich informacji na temat szkoleń i prowadzonych zapisów można uzyskać pod numerami telefonów:

512 157 448, 55 233 44 10, 537 33 44 10, mailowo: wyszkolenie@aeroklubelblaski.pl, bądź bezpośrednio w naszym aeroklubie.

 

Kilka słów o szkoleniu samolotowym.

 

Ukończenie kursu zajmuje zazwyczaj jeden sezon, uzależnione jest w głównej mierze od czasu wolnego jakim dysponuje uczeń oraz warunków atmosferycznych. Aby rozpocząć kurs samolotowy kandydat musi obowiązkowo spełnić następujące wymagania formalne:

 • ukończone 16 lat,

 • wykształcenie min. gimnazjalne lub równoważne,

 • dobry stan zdrowia (badania lotniczo-lekarskie klasy 2 lub 1

 

Szkolenie teoretyczne odbywa się w systemie weekendowym. Terminy wykładów ustalane są wspólnie z całą grupą. Szkolenie teoretyczne odbywa się w naszym aeroklubie przed sezonem lotnym. Po zakończeniu szkolenia teoretycznego przeprowadzany jest egzamin wewnętrzny, będący odpowiednikiem egzaminu państwowego. Pozytywny wynik egzaminu pozwala na wystawienie „Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia lotniczego – teoretycznego”, które umożliwia ubieganie się o egzamin w ULC.

Szkolenie praktyczne odbywa się na samolotach Cessna 150. Czas trwania szkolenia to minimum 45 godzin lotu (wymagane do licencji). Szkolenie składa się z kilku zadań w trakcie, których przeprowadzane są wewnętrzne sprawdzenia umiejętności ucznia-pilota. Pierwszy lot samodzielny odbywa się gdy zarówno instruktor jak i uczeń są pewni wyuczonych umiejętności ;).

 

Aeroklub Elbląski szkolenie samolotowe

 

 

Szkolenie samolotowe LAPL(A)

 

Jest to nowość w Aeroklubie Elbląskim. Szkolenie teoretyczne odbywać się będzie w systemie weekendowym, terminy są dostosowane do grupy. Czas trwania szkolenia praktycznego to min. 30 h lotu wymagane do licencji. Szkolenie praktyczne odbywa się na samolocie typu Cessna 150, ewentualnie na samolocie Socata Rallye 235.

Oczywiście czas trwania szkolenia uzależniony jest od warunków pogodowych i dyspozycji ucznia.

Więcej informacji na temat tego szkolenia udzieli Szef Wyszkolenia Aeroklubu Elbląskiego.

 

Szkolenie szybowcowe w pigułce.

 

Szybownictwo jest pierwszym krokiem do kariery lotniczej. Aby rozpocząć kurs szybowcowy kandydat musi obowiązkowo spełniać następujące wymagania:

 • wiek – ukończone 14 lat, do wieku 18 lat wymagana jest przy tym pisemna zgoda rodziców

 • wykształcenie min. gimnazjalne (lub równoważne)

 • stan zdrowia badania lotniczo-lekarskie klasy 2 lub 1

 

Po zdanych egzaminach teoretycznych możemy zacząć prawdziwą przygodę z lataniem, czyli szkolenie praktyczne.  Taki kurs trwa około trzy tygodnie. Jest to szkolenie mające na celu dać uczniowi-pilotowi podstawowe umiejętności. W trakcie szkolenia uczeń – pilot wykonuje ok. 50 lotów z instruktorem startując za wyciągarką. Zakończeniem pierwszego etapu szkolenia jest wykonanie 10 lotów samodzielnych (bez instruktora na pokładzie). Szkolenie odbywa się na szybowcach typu  Puchacz.

 

Aeroklub Elbląski szkolenie szybowcowe 

 

Szkolenie ultralight, do świadectwa kwalifikacji pilota samolotów ultralekkich – nowość

 

Program szkolenia obejmuje około  25 godzin szkolenia praktycznego na samolocie 3XTRIM, plus 45 godzin przygotowania teoretycznego. Licencja na ultralight to nic innego jak licencja, dzięki której pilot może latać określonymi samolotami – czyli samolotami ultralekkimi. Jest ona dosyć popularna w zastosowaniu, gdyż zarówno w Polsce, jak i na całym świecie spotkać można wiele pilotów posiadających tego typu uprawnienia.

 

Aeroklub Elbląski szkolenie ultralight

 

 

Zapraszamy na szkolenia do Aeroklubu Elbląskiego!

 

 

www.aeroklubelblaski.pl