AERO FRIEDRICHSHAFEN 2014Ponad 600 wystawców z 35 krajów , atrakcyjny program , konferencje oraz wiele dodatkowych wydarzeń to zapowiedź 22 międzynarodowych targów AERO FRIEDRICHSHAFEN 2014, które odbędą się w dniach 9 - 12 kwietnia br. . Według zapowiedzi organizatorów tegoroczna impreza skupi wystawców nowoczesnych silników lotniczych, śmigłowców i biznesowych odrzutowców lotnictwa cywilnego.

 

 

 

 

Kontynuowane będa cieszące się ogromnym zaintresowaniem w latach ubiegłych wystawy i prezentacje najnowszych osiągnięć w dziedzinie silników, awioniki i ekologicznych źródeł energii (e-flight) .Powyższe atrakcje plus niezwykła lokalizacja – nad Jeziorem Bodeńskich sprawiają , że AERO FRIEDRICHSHAFEN to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych nie tylko w Europie , ale również na świecie.

 

 

 

 

Po kilku trudnych latach producenci sprzętu dla lotnictwa cywilnego są pełni optymizmu. Wzrost gospodarczy w Niemczech, niektórych krajach europejskich i Stanach Zjednoczonych zanotowany w ostatnim czasie przekłada się również na zwrost inwestycji w lotnictwie cywilnym. Duże znaczenie mogą odegrać również Chiny ze względu na chłonny i nadal rozwijający się rynek. Organizatorzy prognozują, że w kręgu zainteresowania zwiedzających będą przede wszystkim samoloty ultralekkie oraz wiatrakowce. To własnie one w 2013 roku w Niemczech stanowiły istotny element generujący popyt. Według stowarzyszenia Deutscher Aero Club e.V. (DAeC) i Deutschen Ultraleichtflugverbandes ( DULV) , w ubiegłym roku w Niemczech zarejestrowano 163 samoloty lekkie , analogicznie w 2012 roku było ich 141. Obecnie w użytku jest 3839 ultralightów, w tym 516 to wiatrakowce.

 

 

 

W 2014 roku samoloty ultralekkie po raz kolejny tworzyć będą największą grupę maszyn, zaprezentowanych podczas targów. Ze względu na łatwość uzyskania licencji oraz fakt, iż samoloty te są ciche i ekonomiczne w utrzymaniu, ultralighty przeżywaja „lotniczy boom”. Zjawisko to zostało również wzmocnione poprzez pojawienie się ultralight gyrocopters, typ statku powietrznego, który zyskał wielu fanów w ciągu ostatnich lat m.in. ze względu na wzrost ich dopuszczalnego limitu wagi z 450 do 560 kg. Przełamana została również zła passa samolotów biznesowych zarówno odrzutowych jak i turbośmigłowych, które na nowo rozbudziły zainteresowanie wśród klientów.

 

AERO FRIEDRICHSHAFEN 2014

 

Pod hasłem „Elektryczne, Ekologiczne, Ewolucyjne” podczas targów we Friedrichshafen zaprezentuje się wystawa e-flight, propagująca stosowanie w lotnictwie alternatywnych źródeł energii. Jedną z największych atrakcji będzie Volocopter z Karlsruhe - elektryczny helikopter z osiemnastoma wirnikami, przedstawiony w formie makiety na AERO 2013. Na poprzednich targach wykonał on swój pierwszy lot, a obecnie jest w fazie testów.

 

 

PROGRAM TARGÓW

 

Data : Środa 9 kwietnia - Sobota 12 kwietnia br.

Godziny otwarcia :  Środa – Piątek od 9.00 do 18.00 ; Sobota od 9.00 do 17.00

 

Wystawa : : 600 wystawców z 35 krajów

10 hall targowych + wystawa statyczna , gross area - 82,500 m²

 

 

 • Hala A3 - Lotnictwo Ogólne (do 5,7 t ) - usługi i wyposażenie

 • Hala A4 - Lotnictwo Ogólne (do 5,7 t ) - usługi , sprzęt

 • Hala A5 - Lotnictwo Ogólne (do 5,7 t ) - część silnika, konserwacja, układy napędowe, wyposażenie pilota.

 • Hala A6 - awionika, kokpit i systemy pokładowe

 • Hala A7 - Lotnictwo Ogólne (do 5,7 t )

 • Hala B1 - UL , VLA , LSA

 • Hala B2 - UL , VLA , LSA

 • Hala B3 - UL , VLA , LSA

 • Hala B4 - wiatrakowce , UL , VLA , LSA

 • Hala B5 - Śmigłowce UAS i RPAS Expo

 • Wystawa statyczna lotnictwa biznesowego

 • Zachodni hol - e-flight-expo, AEROCareer

 • Wschodni hol - centrum konferencyjne

 

 

Wstęp na targi :

 

bilet dzienny                                € 18.00

ulgowy bilet dzienny              ** € 15.00

bilet 2-dniowy                             € 33.00

dzienny bilet wstępu na AEROCareer (studenci)                 € 10.00

Dzieci do lat 14                           wtęp wolny

 

** (zniżka dla emerytów , grup 20 osób i więcej , osób niepełnospawnych )

 

Zakupu biletu można dokonac przez internet : AERO FRIEDRICHSHAFEN 2014 - bilety

 

 

 

Messe Friedrichshafen GmbH