Zdjęcie 02 Jedna z hal działu logistycznego 8 stycznia 2014 może być datą przełomową dla firmy Eurocopter. Tego bowiem dnia nastąpiła oficjalna zmiana nazwy firmy z „Eurocopter” na „Airbus Helicopters”. Według zarządzających firmą otwiera to nową erę w jej historii. Od tego dnia wraz z Airbus oraz Airbus Defense & Space, Airbus Helicopters tworzy nową grupę – Airbus Group, światowego lidera branży lotniczej, obronnej i usług z nią powiązanych. (Jedna z hal działu logistycznego zakładu AH w Marignane. FOT. Maciej Ługowski)

 

Tym samym kontynuowany jest dalszy proces konsolidacji europejskich producentów branży lotniczej, co ma na celu wzmocnienie ich pozycji na rynku globalnym. Dla samego zaś „Airbus Helicopters” jest niewątpliwie dalszą kontynuacją umacniania się na rynkach, na których już jest obecny oraz zdobywania nowych.

Airbus Helicopters będzie z jednej strony czerpać korzyści z marki Airbus, ale z drugiej strony niewątpliwie ją wzmacniać. Głównie dzięki temu, że projektuje, produkuje, sprzedaje i wspiera zdywersyfikowane portfolio śmigłowców o ogromnych możliwościach.

„Rebranding doskonale wpisuje się w trwający proces naszej transformacji. Zyskamy dzięki mocnym fundamentom marki Airbus w obszarze innowacji, jakości oraz doskonałości przemysłowej”, powiedział Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters. „Zmiana przyczyni się do realizacji naszego celu związanego z wyznaczaniem w branży standardów bezpieczeństwa, osiągów i możliwości realizacji misji, na czym skorzystają odbiorcy naszych śmigłowców na całym świecie”.

 

Zdjęcie 03 Nowoczesne skomputeryzowane centrum obsługi

Nowoczesne, skomputeryzowane centrum obsługi użytkowników. Zakłady AH w Marignane. FOT.  Maciej Ługowski

 

Nazwy i oznaczenia produktów Airbus Helicopters pozostają obecnie bez zmian. Strona główna firmy została przeniesiona na domenę: www.airbushelicopters.com. Przedstawiciele Airbus Helicopters będą nadal dostępni pod dotychczasowymi adresami e-mail, a zmiana domeny kont pocztowych na airbus.com nastąpi latem bieżącego roku.

 

Zdjęcie 01 Karta podkładowa Airbus Helicopters

Karta podkładowa „Airbus Helicopters”. FOT. Airbus Helicopters

 

Można już więc powiedzieć, że Airbus Helicopters, dawniej Eurocopter, jest częścią Airbus Group, światowego pioniera usług dla przemysłu lotniczego i obronnego. Firma Airbus Helicopters zatrudnia około 22 000 pracowników na całym świecie, odnotowując obroty w wysokości 6,3 mld euro. Jest światowym, niekwestionowanym  liderem produkcji śmigłowców. Flota firmy będąca w służbie obejmuje w przybliżeniu 12 000 śmigłowców użytkowanych przez ponad 3 000 klientów w około 150 krajach. Międzynarodowa obecność Airbus Helicopters odzwierciedlana jest poprzez spółki zależne i współpracę w 21 krajach, światową sieć centrów usługowych, obiektów szkoleniowych, dystrybutorów i certyfikowanych agentów. Gama cywilnych i wojskowych śmigłowców Airbus Helicopters jest największa na świecie. Wiropłaty Airbus Helicopters stanowią jedną trzecią światowej floty śmigłowców cywilnych i służb porządku publicznego. Priorytetem firmy jest zapewnienie bezpiecznej eksploatacji maszyn tysiącom użytkowników, którzy łącznie spędzają w powietrzu ponad 3 miliony godzin rocznie.

 

Maciej Ługowski