proflight3Każdy może choć przez jeden dzień poczuć się jak prawdziwy zawodowy pilot, zasiadając za sterami takich gigantów jak A320 czy B737.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomimo ogromnej pasji do lotnictwa i latania nie każdy może zostać pilotem. Na to składa się bowiem szereg uwarunkowań m.in. zdrowotne, predyspozycje do latania czy nakłady finansowe związane ze szkoleniem. Pojawiła się jednak możliwość , dzieki której każdy może choć przez jeden dzień poczuć się jak prawdziwy zawodowy pilot, zasiadając za sterami takich gigantów jak A320 czy B737. A wszystko dzieki firmie Proflight GmbH, która wprowadziła ofertę lotów symulatorami szkoleniowymi Lufthansy, uwzgledniając klientów indywidualnych z Polski poprzez zapewnienie polskojęzycznego personelu.

 

 

 

Proflight GmbH to wspólne przedsięwzięcie szkoły pilotów - Lufthansa Flight Training GmbH oraz PRO TOURA HOLDING GmbH. Spółka dysponuje symulatorami samolotów m. in. Airbus A320, Airbus A380!, Boeing 737 czy CRJ, które przede wszystkim wykorzystywane są do oceny umiejętności pilotów, corocznych szkoleń, rutynowych testów czy nauki lądowania. Siedziba firmy znajduje się na terenach lotniska Berlin-Brandenburg.

 

więcej informacji w załacznikach:

 

LUFTHANSA FLIGHT TRAINING 


PRO TOURA Holding GmbH i ProFlight GmbH

 

 

 


Za sterami .........


Lot symulatorem w programie podstawowym trwa jedną godzinę i w tym czasie wcielamy się w role pierwszego pilota, drugiego pilota oraz obserwatora. Oczywiście program przewiduje wcześniejsze przeszkolenie oraz zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami związanymi z lataniem. Symulator dzięki bazie danych daje  mozliwość wyboru spośród 6000 lotnisk i przetestowanie przeróżnych scenariuszy lotu. Na zakończenie otrzymamy dyplom udanego (oby) lądowania .

 

Całość odbywa się według poniższego harmonogramu:”Program podstawowy - dla początkujących na symulator ze Boeing 737 lub Airbus A320”

 

00:00  Przyjazd do centrum szkoleniowego - przywitanie.

 

00:10  Briefing - poznajesz podstawy aerodynamiki oraz awioniki.

 

00:30  Zapoznanie z konkretnym typem samolotu, który będziesz pilotować, instrumentami pokładowymi, procedurami związanymi ze startem i lądowaniem. Szkolenie prowadzone jest przez profesjonalnego pilota - instruktora.

 

01:20 Wejście do kokpitu symulatora - czas na oswojenie się z oprzyrządowaniem, dopasowanie fotela.

 

01:30 Okna kokpitu wyświetlają żywy i realistyczny obraz infrastruktury lotniska, okolicznych budynków i przyrody. Kołujesz do pasa startowego, zwiększasz ciąg, odrywasz się od ziemi, a Twój drugi pilot chowa podwozie. Wznosisz się w przestworza! Po osiągnięciu wysokości przelotowej ustalasz kurs, a w pełni ruchome hydrauliczne podpory zapewniają wrażenia prawdziwego lotu. Każdy członek załogi otrzymuje odpowiednie zadania, by ostatecznie jak najbezpieczniej wylądować na wybranym lotnisku.

 

02:35 Po wylądowaniu masz okazję przedyskutować z instruktorem przebieg lotu i podzielić się wrażeniami z resztą załogi.

 

02:50 Wręczenie cetryfikatów z Twoim zdjęciem za sterami na pamiątkę tego wspaniałego przeżycia.

 

 

Koszt programu : 999 zł

 

 

 

wiecej informacji na stronie ProFlight