Aeroklub Częstochowski zaprasza modelarzy w kategorii F4 – modeli redukcyjno-latających na XXXII Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego na lotnisko w Rudniki. Zawody odbędą się 16-17 czerwca br. Są zaliczane do Pucharu Polski.

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy planują rozegranie zawodów w kategoriach: F4B (modele na uwięzi), F4C (zdalnie sterowane), F4G tzw. gigantów – dla modeli ważących nie więcej niż 25 kg oraz F4H – dla modeli, których część elementów jest kupiona, wykonana przemysłowo, a nie zrobiona samodzielnie przez zawodnika.

 

– Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres biura Aeroklubu Częstochowskiego: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl – informuje Mariusz Wrona z Aeroklubu Częstochowskiego. – Prosimy o podanie numeru licencji, liczby osób towarzyszących, ilość noclegów lub zapotrzebowanie na miejsce kempingowe oraz częstotliwości nadajnika.

 

Aeroklub Częstochowski co roku organizuje Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego. Zawody są poświęcone nauczycielowi modelarstwa i jego uczniowi. Zdzisław Szajewski fascynował się lotnictwem, ale ze względu na stan zdrowia nie mógł zostać pilotem. Zajął się modelarstwem. Od 1952 roku, aż do śmierci w 1976 roku był kierownikiem Zarządu Głównego Ligi Lotniczej, a następnie Aeroklubu RP i PRL. Reprezentował polskie modelarstwo w Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI). Jerzy Ostrowski miał wielki modelarski talent. Jako pierwszy z Aeroklubu Częstochowskiego zdobył tytuł mistrza Europy (1968 rok w Hradec Kralove), wicemistrza świata (1970 r. w Anglii), mistrza świata (1972 r. we Francji). Zmarł nagle na serce w 1985 roku.

Zawody odbędą się pod patronatem Aeroklubu Polskiego. Są zaliczane do Pucharu Polski. Szczegóły dotyczące zawodów są zawarte w piśmie przewodnim.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

PISMO PRZEWODNIE

 

 

 

Modele redukcyjno-latające to miniatury samolotów

 

 

 

tekst/foto: wik (Aeroklub Częstochowski)