Pogoń za lisem w… powietrzu, slalom z jajem, strącanie balonów śmigłem to tylko niektóre z konkurencji, w których zmierzą się piloci podczas zlotu Fly and Ride. Impreza odbędzie się w dniach od 1 do 3 czerwca br. na lotnisku Rudniki. Będzie towarzyszyła Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki.

 

 

 

 

 

Zlot FLY and RIDE – jak mówi Michał Ołowski, jego organizator – to kontynuacja MotoLoto organizowanego od 2003 roku przez kilka lat dla pilotów LOT-u. Pojawił się pomysł integracji całego środowiska lotniczego na wspólnych zlotach. Pomysł imprezy otwartej dla wszystkich pilotów okazał się strzałem w dziesiątkę. Jedni piloci przyjeżdżają na FLY and RIDE motocyklami, czy zabytkowymi samochodami, inni przylatują samolotami. To spotkanie dla pilotów różnych statków powietrznych – każdego, kto choć trzy razy wylądował samodzielnie samolotem czy szybowcem lub posiada świadectwo kwalifikacji na paralotnie czy motolotnie. Dodatkowo na zlot są zaproszeni członkowie personelu pokładowego, m.in. stewardesy. Impreza potrwa trzy dni – od 1 do 3 czerwca br. na lotnisku Rudniki, gdzie podobny zlot odbył się już przed rokiem.

 

– Chcemy zorganizować konkurencje, które sprawdziły się i spodobały na ubiegłorocznym zlocie – mówi Michał Ołowski, organizator FLY and RIDE. – Przygotowania idą pełną parą. Wszystko jest na dobrej drodze. Uczestnicy będą mieli wiele atrakcji. Gwarantujemy super zabawę!

 

 

Po rejestracji uczestników w piątkowe popołudnie 1 czerwca rozpocznie się pierwsza konkurencja. Wystartuje balon z załogą, która na pokładzie będzie miała trofeum w postaci lisiej kity. I rozpocznie się pogoń za lisem. Na wieczór zaplanowano uroczyste otwarcie zlotu i imprezę integracyjną dla uczestników. Na sobotę 2 czerwca przewidziano już od rana rywalizację w widowiskowych konkurencjach, które dostarczą wiele emocji i uczestnikom, i widzom. Będzie slalom z jajem, wymiana koła zapasowego na czas i strącanie balonów śmigłem. Piloci dadzą też popis swoich umiejętności w konkursie wolnej jazdy, slalomie tyłem oraz w konkurencji na celność lądowania. Organizatorzy liczą na ostrą sportową rywalizację zawodników i na ich dobre humory. Po południu w uroczystej paradzie uczestnicy zlotu przejadą motocyklami i samochodami przez Częstochowę, z której wyruszą do ruin zamku w Olsztynie. Dołączą do nich samoloty lecące w szyku na niskiej, ale bezpiecznej wysokości. Tego samego dnia nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród najlepszym uczestnikom. Pilotów czeka też wieczorny bankiet. Na niedzielę 3 czerwca organizatorzy zapowiadają niespodziankę. To ostatni dzień zlotu – wylotów i rozjazdów.

 

 

– Będzie można się sprawdzić w różnych konkurencjach, rywalizować sportowo, spotkać z innymi pilotami i dobrze bawić. Takich imprez brakowało w środowisku lotniczym – mówi Michał Ołowski. – Zapraszamy pilotów na zlot – tych doświadczonych i tych początkujących, latających wielkimi maszynami i ultralajtami, samolociarzy, szybowników i paralotniarzy. Zintegrujmy nasze środowisko w sportowej rywalizacji i w dobrej zabawie.

Zlot FLY and RIDE będzie towarzyszył Targom Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki, które odbędą się lotnisku Rudniki 2 i 3 czerwca br. Szczegółowe informacje o zlocie znajdują się na stronie internetowej www.flyandride.eu oraz na stronie targów lotniczych www.pararudniki.pl

 

 

PROGRAM IMPREZY FLY & RIDE

 

 

 

 

 

tekst/foto     wik (aeroklub częstochowski) / flyadnride.eu