reprezentacja samolotowa1W ostatnim dniu 22 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym organizatorzy przygotowali trzecią trasę nawigacyjną, która miała być decydująca dla ostatecznego podziału medali.

Konkurencję rozpoczęto bardzo dokładnymi obliczeniami, a następnie odbyła się powietrzna walka z wiatrem, obiektami na zdjęciach i znakami rozłożonymi przez sędziów, które należało odszukać, poprawnie zidentyfikować i nanieść na mapę. Do tego dochodziły „pułapki” w postaci sekretnych punktów kontroli czasu. Zaskoczeniem dla prawie wszystkich zawodników było aż 5  punktów kontroli czasu znajdujących się na linii brzegowej.
Nasza drużyna poleciała wyśmienicie i w efekcie pokonali z ogromną przewagą punktową Czechów i Francuzów, zdobywając tym samym po raz kolejny w historii tytuł Mistrzów Świata.

Samolotowa Reprezentacja Polski znalazła się również na podium w rywalizacji  indywidualnej. Choć złoto zdobył Francuz Damien Vadon, to Nasi zajęli kolejne pięć miejsc. Debiutant zawodów Marcin Skalik zdobył zaszczytne drugie miejsce. Zdobywcą brązu był natomiast Bolesław Radomski. Sukcesem jest fakt, że cały skład Samolotowej Reprezentacji Polski znalazł się w pierwszej 15!

W konkurencji lądowań drużyna z Polski zdobyła 3 miejsce. Również w klasyfikacji indywidualnej wywalczyliśmy brązowy medal, który przypadł Krzysztofowi Skrętowiczowi. Marcin Skalik zdobył dodatkowo „Navigation Trophy”, a tuż za nim uplasował się Bolesław Radomski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Samolotowej Reprezentacji Polski! Trzeba dodać, że Polacy od lat dominują na zawodach w lataniu rajdowym i precyzyjnym. Żadna inna dyscyplina sportowa, nie przynosi nam tak wielu medali.

Wszystkich tych, którzy chcieliby na własnej skórze odczuć te emocje, zapraszamy przy okazji do Krosna, gdzie już w sierpniu odbędą się zawody z udziałem pilotów Samolotowej Reprezentacji Polski. Będzie można poczuć trochę adrenaliny i mocnych wrażeń, a przy okazji poprosić o autografy naszych Mistrzów.

samolotowa pl 1

Oficjalne wyniki 22 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w Skive (Dania) 2015