Rekkof 02

 

Rekkof Aircraft jest holenderska firma zajmująca się ponowne uruchomienie produkcji ulepszonych wersjach Fokker 70 i Fokker 100 odrzutowców regionalnych , jak produkcja tych zatrzymany, gdy Fokker ogłosił upadłość w roku 1996. Po raz pierwszy ogłosił swoje plany odbudowy samolotów Fokker pod koniec 2003 roku i odbudowali Fokker F70NG (NG - Next Generation )oraz Fokker F100NG.

W marcu 2010 roku ogłoszono, że holenderski rząd udzielił Spółce 20 mln euro kredytu na pomoc w rozwoju samolotu. Budowa zakładu części samolotów rozpoczęła w listopadzie 2011 roku w brazylijskim stanie Goiás w mieście Anápolis (około 35 mil / 55 km od stolicy stanu Goiânia ). Prace zostały jednak zawieszone z powodu kryzysu w Europie.
W wydanym nowym projektcie przedstawiono Fokker F100NXT z najbardziej zauważalną różnicą jest przeprojektowany skrzydło, pozbawioną winglets proponowane dla Fokker F100NG. W połowie 2008 roku została uruchomiona nowa strona internetowa firmy oraz zmieniono konstrukcje samolotu na XF100.

Rekkof Aircraft jest częścią Panta Holdings BV , który był również właścicielem Denim Air i VLM Airlines , Fokker F50 zarówno operacyjnego samolotów. Denim Air przestał latania w 2010 roku i wznowiła działalność po udanej restrukturyzacji, a VLM Airlines został sprzedany do Air France-KLM i stał się częścią ich zależnej CityJet .