Norsk Luftfartsmuseum
Norwegian Air Force Museum (Bodo)


Norweskie muzeum lotnictwa - fot. by luftfart.museum.no
Norsk Luftfartsmuseum jest norweskim krajowym muzeum lotnictwa, i największym z jego rodzaju w krajach nordyckich. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, można tam bowiem prześledzić historię od poczatków lotnictwa w Norwegii. Znajdują się tam nie tylko samoloty, ale i ich historyczne opisy oraz wiele innych pasjonujących rzeczy. Krajowe Norweskie Muzeum lotnicze, Norsk Luftfartsmuseum, pozwala dogłębie prześledzić cywilną i militarną historię lotnictwa Norwegii.

W budynku wybudowanym w kształcie olbrzymiego śmigła, można odbyć pasjonującą "podróż w czasie" od początków latania aż po współczesną historię. Wystawy przy Muzeum są wynikiem współpracy między Norsk Luftfartsmuseum, norweskim Muzeum wojskowym i AVINOR Muzeum.
Centrum 15 maja 1994 z inicjatywy Ministerstwa Kultury
oficjalnie powołał HRH Król Harald V. Samo zaś Norweskie Lotnicze Muzeum zostało założone 1 stycznia 1998.
W skład nowego muzeum wchodzi dawne norweskie Centrum lotnicze wraz z eksponatami dawnego norweskiego lotnictwa cywilnego Muzeum. Norsk Luftfartsmuseum otrzymało status krajowego muzeum.

Norsk Luftfartsmuseum jest technicznym i kulturalnym muzeum historii zaprojektowanym, by przedstawiać wiedzę i rozumienie historii lotnictwa w pobudzającym sposobie. Muzeum odgrywa ważną rolę w zarządzaniu historią norweskiego lotnictwa.

Muzeum jest częścią
Muzeum norweskich sił zbrojnych.


Adres
Norsk Luftfartsmuseum
Olav V gate - Bodø
Postboks 1124 - 8001 Bodø - Norway
tel. +47 75 50 78 50
Fax: + 47 75 50 78 51
Email: flymuseum@luftfart.museum.no
Url: http://www.luftfart.museum.no
http://www.aviation-museum.com

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek
10.00 - 16.00
Sobota i niedziela
11.00 - 17.00
Miesiące letnie (lipiec, sierpień)
10.00 - 18.00

Redakcja