Muzeum Zeppelina - Friedrichshafen

Muzeum Zeppelina we Friedrichshafen leży tuż nad Jeziorem Bodeńskim. Muzeum zostało otwarte po przerwie w 1996 roku. Do tej pory zwiedziło go już blisko 4 mln osób. Budynek starej głównej stacji kolejowej idealnie nadaje się do tego celu, gdyż jest duże i przestronne.


Muzeum Zeppelina we Friedrichshafen - fot. muzeum

Muzeum Zeppelina "Technologia i Sztuka", to unikalna na świecie placówka, która umożliwia zwiedzającym poznanie tych dwóch dziedzin jednocześnie oraz pokazanie, jak sztuka i technologia mogą inspirować się nawzajem.

Główną atrakcją muzeum jest rekonstrukcja 33 metrowego wiernego pierwowzorowi LZ 129 Hindenburga z 1936 roku. To pozwala nam odbyć podróż w czasie i ponownie spojrzeć na Zeppelina sprzed lat. Tuż przy wejściu obok schodów roztacza się magia tego srebrnego cygara. Liczne eksponaty z największych na świecie kolekcji na temat historii i technologii Zeppelina pokazują kluczowe zalety technologiczne, aerodynamiczne uważane za pionierskie.


Hala w muzeum Zeppelina - fot. muzem

Dział sztuki obejmuje swoim spectrum ponad pięćset lat historii: zwiedzający może zobaczyć obrazy i rzeźby od średniowiecza do chwili obecnej, obszerne zbiory Otto Dixa i Max Ackermannai. Można także dostrzec w twórczości artystów takich jak Res Ingold, że sztuka i technologia stykają się, potwierdzają się więc założenia Hrabiego Zeppelina: a mianowicie połączenia sfery powietrza i śmiałych pomysłów oraz eksperymentów.

Muzeum Zeppelina oferuje nieustannie nowe wystawy czasowe oraz cotygodniowe wieczorne wydarzenia. Dla najmłodszych zwiedzających muzeum przygotowało interesujący Quiz, liczne atrakcje oraz specjalne wycieczki.

Adres:


Zeppelin Museum Friedrichshafen,
Seestr. 22, D-88045 Friedrichshafen,
Tel.: +49(0)7541 3801-0
www.zeppelin-museum.de